Aby transport międzynarodowy był opłacalny, trzeba wiedzieć co przywozić co wywozić oraz przy użyciu jakich pojazdów. W zależności od rodzaju produktów naliczane są bowiem różnego rodzaju opłaty i koszty związane z eksportem i importem. Dowiedz się wszystkiego o transporcie międzynarodowym do Holandii.

Czym możemy transportować?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie pytanie, jakim środkiem transportu będziemy przewozić produkty. Oczywiście nie bierzemy tutaj pod uwagę wszystkich tych specyfikacji wynikających z samych cech towaru. Jeżeli bowiem dany produkt wymaga specjalnych warunków transportu takich jak chłodnia to jedyne, o czym możemy zdecydować to wielkość pojazdu. Jest to bowiem istotna kwestia, która ma wpływ na wysokość opłat. Szczególnie odczuwalne jest to w przypadku konieczności płacenia viatollu na autostradach. W każdym przypadku należy jednak przekalkulować czy bardziej opłaca się wziąć większy pojazd, który zabierze jednorazowo więcej ładunku, czy też wysyłać częściej kilka mniejszych.

Dużo znaczy taniej

Przy podejmowaniu decyzji istotne jest również czy rodzaj produktów pozwala na to, aby wziąć na raz większą ilość. W przypadku żywności niezbędne są częstsze i mniejsze kursy. Jeżeli eksportujemy zabawki lub sprzęt RTV, AGD możemy sobie pozwolić na rzadsze przyjazdy, które też mają swoje odzwierciedlenie w samej cenie towaru. Zazwyczaj bowiem jeżeli kupujemy jednorazowo większą ilość, sprzedawcy są bardziej skłonni na udzielenie dodatkowych rabatów.

Transport międzynarodowy Holandia – co na eksport, co na import

Holandia jest krajem, który najwięcej eksportuje żywności. Jest również miejsce, które zajmuje się sprzedażą kwiatów. Z czego słynie więc Holandia? Jest to kraj, który zajmuje się sprzedażą głównie pomidorów, ogórków, papryki oraz słynie z pięknych tulipanów, mieczyków, narcyzów czy hiacyntów (doritrans.com/transport-miedzynarodowy-holandia). Jeżeli więc rozważamy transport międzynarodowy, w którym będzie uczestniczyła Holandia możemy zdecydowanie postawić na importowanie tych produktów do Polski. Należy jednak wziąć pod uwagę, że kwiatów czy żywności są to produkty, które długo nie zachowają świeżości w związku z czym, niezbędne będą częste wyjazdy i a towar powinien być transportowany w szczególnych warunkach. Jeżeli jednak zależy nam na wysokiej jakości produktów bądź jesteśmy właścicielami kwiaciarni, w której klienci często pytają o kwiaty, bądź cebulki właśnie z Holandii warto rozważyć ich zakup bezpośrednio z kraju pochodzenia. Z Holandii możemy również sprowadzać samochody czy wszelkiego rodzaju produkty rolne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here