Chcesz skorzystać z taksówki, ale nie wiesz, ile zapłacisz za kurs? W takim przypadku nie musisz już wcale dzwonić do korporacji, aby sprawdzić opłatę. Teraz wszystko można załatwić również przez internet!

Coraz więcej korporacji taksówkarskich stawia na nowoczesność – dostępność przez internet, możliwość zamawiania kursów przez smartfona i płatności bezgotówkowe. To wszystko za sprawą Ubera, który na rynku przewozów wprowadził sporo zamieszania. Korporacje, aby nie zostać w tyle, także zaczęły wprowadzać nowości, dzięki którym można obecnie podróżować jeszcze wygodniej. Jednym z takich właśnie udogodnień jest możliwość sprawdzenia ceny taksówki całkowicie przez internet – bez potrzeby dzwonienia do korporacji.

Ceny taxi w Warszawie są naprawdę zróżnicowane – w stolicy do dyspozycji mamy nie tylko standardowe korporacje taxi, ale również Ubera, który konkuruje z nimi cenami. Jeśli chodzi o wygodę zamawiania taksówek, nie musimy już za każdym razem telefonować do korporacji, ponieważ coraz więcej z nich oferuje również opcję zamówienia przejazdu przez internet – w przeglądarce albo na smartfonie. Dzięki tej opcji możemy też dowiedzieć się, ile zapłacimy orientacyjnie za przejazd.

Na koszt dojazdów taksówką wpływa szereg różnych czynników – to przede wszystkim polityka cenowa danej korporacji taksówkarskiej, a następnie dystans do pokonania, dzień oraz pora dnia. W przypadku przejazdów w nocy, w weekendy oraz w święta, a także poza strefę miasta będziemy musieli zapłacić więcej. Sprawdzenie kosztu przejazdu taksówką jest naprawdę bardzo łatwe – wystarczy tylko wprowadzić na stronie internetowej albo w aplikacji adresy, a następnie określić dodatkowe parametry, na przykład te związane z przejazdem nocą, w weekend.

Gdy wprowadzimy wszystkie parametry, będziemy mogli zobaczyć przybliżoną cenę. Wiele korporacji pozwala też na tym etapie na zamówienie taksówki – możemy zrobić to on-line albo podać swoje dane, aby pracownik korporacji skontaktował się z nami telefonicznie w celu potwierdzenia zamówienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here