Myślisz nad zwiększeniem bezpieczeństwa w twojej firmie? Powinieneś pomyśleć nad zainwestowaniem w monitoring CCTV, który jest obecnie uznawany za jeden z najlepszych sposobów na ochronę przedsiębiorstwa. Dzięki monitoringowi budynek twojej firmy będzie stale pod kontrolą, a ty będziesz mógł w spokoju wyjeżdżać, wiedząc, że nic złego się nie wydarzy. Sprawdź, przed czym może uchronić cię monitoring.

Czym jest monitoring CCTV?

Monitoring CCTV (w rozwinięciu Closed Circuit TeleVison) to inaczej telewizja przemysłowa, dzięki której można śledzić wydarzenia rejestrowane przez kilka lub kilkanaście kamer jednocześnie. Tego typu monitoring jest powszechnie stosowany m.in. w centrach handlowych, na ulicach miast, przy przejazdach kolejowych i w prywatnych przedsiębiorstwach.

Kiedy warto zdecydować się na monitoring CCTV?

Kiedy zależy Ci na monitorowaniu terenu całej firmy lub jego poszczególnych części. Zatrudnianie ochrony jest mniej opłacalne niż zamontowanie monitoringu. Kamery CCTV powinny być zamontowane wszędzie tam, gdzie:

  1. Znajdują się magazyny. Kamera to podstawowa ochrona przed kradzieżą dóbr z firmowych magazynów. Dziś już właściwie trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie przedsiębiorstwa bez dobrego zabezpieczenia w postaci kamery. Monitoring zapobiegnie ewentualnym włamaniom, a nawet gdyby do nich doszło, to dzięki nagraniom będzie można reagować natychmiast i zapobiec wyniesieniu materiałów z twojej firmy.
  2. W budynku znajdują się cenne sprzęty. Mowa tu np. o przedsiębiorstwach technicznych czy firmach samochodowych. Oczywiście w takich miejscach warto zainwestować w ochronę, ale monitoring CCTV będzie idealnym uzupełnieniem i zarazem ułatwieniem dla osób kontrolujących teren firmy. Warto rozplanować umieszczenie kamer nawet w kilkunastu miejscach. Dzięki temu firma będzie pod stałym nadzorem.
  3. Chcesz kontrolować osoby, które przebywają w danym budynku. W takim przypadku monitoring CCTV przydaje się zwłaszcza tam, gdzie jest dużo ludzi, a więc na przykład w kinach, restauracjach, hotelach i tak dalej. Tam monitoring umożliwi kontrolowanie na bieżąco sytuacji – przy dużym ruchu nie zawsze jesteśmy w stanie ogarnąć to, co się dzieje na sali. Za pomocą kamer będzie można więc zapobiec kradzieży i kontrolować, czy wszystko w pomieszczeniu odbywa się zgodnie z planem.
  4. Prowadzisz parking dla klientów. Na dużych, dostępnych dla wszystkich parkingach mogą zdarzać się kradzieże lub akty wandalizmu. Nie mamy wpływu na zachowania ludzkie, ale mamy wpływ na to, jak chronimy nasz parking. Bez monitoringu CCTV nie jesteśmy w stanie zapewnić klientowi gwarancji bezpieczeństwa. Na parkingu warto zamontować co najmniej kilka kamer, by zapewnić sobie doskonałą widoczność z każdej strony.

Podsumowując, dzięki kamerom CCTV zachowasz spokój ducha i zagwarantujesz klientom bezpieczeństwo przez dwadzieścia cztery godziny, niezależnie od tego, czy obsługujesz duże przedsiębiorstwo, czy prowadzisz małą firmę.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Team Prevent Sp. z o.o. z Pszczyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here