Zgodnie z przepisami obowiązującego w naszym kraju Kodeksu Pracy pracownik ma prawo do stałego i nieograniczonego dostępu do wody pitnej. Każdy pracodawca staje w pewnym momencie przed dylematem, w jaki najbardziej wygodny, ekonomiczny i do tego ekologiczny sposób zadbać o potrzeby swoich pracowników. Jak najlepiej wywiązać się ze swoich względem nich obowiązków?

Dystrybutory wody – proste i genialne rozwiązanie

Po pierwsze możemy je umieścić w dowolnym miejscu, tak by spełniały swą funkcję i spragniony pracownik mógł napić się w każdej chwili. Nie jest to możliwe w przypadku wody kranowej. Nie bez znaczenia jest także prostota i łatwość obsługi takiego dystrybutora. Wymiana butli to także zadanie niewymagające specjalnych zdolności.

Dla wielu z nas niebagatelna jest także estetyka dystrybutorów wody. Ich nowoczesny a zarazem neutralny wygląd wpasuje się w wystrój i stylizację każdego wnętrza. Dodatkowo przezroczystość butli pozwala nam przekonać się na własne oczy, że woda, którą spożywamy jest krystalicznie czysta, przejrzysta, niczym czerpana z górskiego źródła.

W trosce o zdrowie i o naturę

Warto również poruszyć aspekt ekologiczny, z którym bezpośrednio kojarzą się dystrybutory wody. Przede wszystkim oszczędzamy środowisko nie produkując nadwyżek zużytych plastikowych opakowań, co ma miejsce w przypadku korzystania z wody butelkowanej. Butle stosowane w dystrybutorach są wielokrotnego użytku, można je od nowa napełniać i ponownie wykorzystywać. Jak widać rozwiązanie to pozwala zadbać nie tylko o zdrowie i komfort pracowników, ale także o kondycję naszego środowiska naturalnego.

Dystrybutory wody – czy to się opłaca?

Każdy przedsiębiorca nastawiony jest na optymalizację zysków swojej firmy, a co za tym idzie na zminimalizowanie kosztów. Dlatego być może wiele osób zadaje sobie pytanie, czy inwestycja w dystrybutory wody jest opłacalna. Na pierwszy rzut oka inne rozwiązania mogą się wydawać bardziej oszczędne, jednak w istocie powierzenia zadania dostarczania wody pitnej firmie zewnętrznej to strzał w dziesiątkę.

Po pierwsze mamy możliwość wyboru pakietu dostaw dostosowanego do naszych indywidualnych potrzeb. Samo urządzenie dzierżawimy od firmy więc nie ponosimy kosztów związanych z jego zakupem, a ponadto nie musimy się martwić o regularność i stałość dostaw, by w pełni wywiązywać się z obowiązków wobec pracowników. Wniosek nasuwa się sam – dystrybutory to trafiony pomysł.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Yazamco

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here