Zapanowanie nad magazynem to bardzo ważny proces, który warunkuje sprawną funkcjonalność całego przedsiębiorstwa, umożliwia kontrolę stanu asortymentu, szybkie wychwycenie ewentualnych zagubień lub kradzieży, łatwą lokalizację danego towaru na hali oraz możliwość przeprowadzenia analizy wydajności procesów odbywających się na nim. Jest to czynność wieloetapowa, która musi uwzględnić pracę nad wieloma aspektami codziennego funkcjonowania magazynu oraz z olbrzymią ilością danych liczbowych. Pomaga w tym optymalny program do obsługi procesów magazynowych, jak np. LoMag. Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę, by wybrać odpowiednie oprogramowanie.
Najważniejszym czynnikiem jest sprawdzenie czy program ma strukturę otwartą pod kątem możliwości rozbudowania jego funkcjonalności. Wiele programów oferuje jedynie standardowe opcje, które szybko mogą okazać się niewystarczające np. po obmyśleniu nowych strategii usprawniających przebieg pracy. Program magazynowy musi zatem mieć możliwość dostosowania do nowych warunków i rozbudowania swoich funkcji.
Warto zwrócić jeszcze uwagę na kilka dodatkowych czynników. Szybkie i sprawne działanie programu uwarunkowane jest jego instalacją na sprzęcie, który spełnia wymagania techniczne. Sprawdźmy, zatem jakie one są. Awaryjność aplikacji wpływa na zastój i zaburza ciągłość pracy i przepływu towarów. Warto zorientować się w opiniach o programie i wybrać taki, który będzie najmniej awaryjny. Warto zwrócić też uwagę na fakt, w jakim stopniu pomoc oferuje producent w zakresie wgrywania aktualizacji, nie działania aplikacji czy szkolenia z obsługi.