Piece komorowe

Piec w piekarni jest niezwykle istotną maszyną. To dzięki niej możliwa jest wydajna praca linii produkcyjnej. Dobry piec pozwoli tworzyć wysokiej jakości pieczywo według naszych sprawdzonych receptur. Jakie piece komorowe będą więc warte naszej uwagi?

Piec piekarniczy – jakie rozwiązania są dostępne na rynku?

Obecnie nie możemy narzekać na różnorodność dostępnych maszyn. Producenci znają bowiem potrzeby klientów i do nich dostosowują swoje urządzenia. Piece różnią się od siebie wielkością, liczbą komór czy sposobem zasilania. W ofercie możemy znaleźć piece wsadowe z ruchomym trzonem. W tym rozwiązaniu komora wypiekowa może opuścić piec na specjalnych rolkach, dzięki czemu nakładanie porcji ciasta staje się znacznie prostsze. Piece obrotowe natomiast dbają o równomierne wypieki. Jest to możliwe dzięki specjalnemu wózkowi, który obraca się z ciastem wewnątrz komory. Piec wykorzystuje zaś zjawisko konwekcji, dzięki czemu komora jest równomiernie rozgrzana. Przy wyborze pieca do piekarni niezwykle istotna jest także jego powierzchnia. Obecnie w małych i średnich piekarniach optymalnym rozwiązanie są urządzenia o powierzchni nieprzekraczającej 10 m2.

Piece komorowe – dlaczego warto po nie sięgnąć?

Na rynku nie brakuje także rozwiązań, które pozwalają na jednoczesne pieczenie różnych ciast. Są to wielomodułowe piece komorowe. W ich wnętrzu znajduje się kilka półek wypiekowych. Każda z  nich może mieć inną temperaturę oraz moc grzania. Dzięki temu w jednym czasie możemy piec kilka zupełnie różnych rodzajów pieczywa. Tego rodzaju urządzenia znajdziemy w ofercie polskich dostawców. Nie musimy nawet wychodzić z domu, wystarczy zajrzeć do sieci. Na tej stronie dowiesz się więcej na te temat https://bakeres.pl/piece-piekarnicze-komorowe/. Urządzenia te można także w łatwy sposób powiększać. Jeśli więc zapotrzebowanie naszej piekarni będzie większe, możemy swobodnie rozbudować naszą maszynę o kolejne niezależne komory. Piece komorowe są więc bardzo praktycznym rozwiązaniem. Z powodzeniem sprawdzą się w małych i średnich piekarniach. Warto więc zwrócić na nie uwagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here