Afiliacja stanowi dość nietypową gałąź internetowego marketingu, szybko zyskującą w ostatnim czasie na popularności. W skrócie, polega ona na otrzymywaniu prowizji za polecanie innym ludziom dóbr i usług. Brzmi całkiem przyjemnie, jak więc zacząć?
Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/co-to-jest-afiliacja-i-jak-zaczac-na-niej-zarabiac/
Jak to działa?
W praktyce, zasady działania afiliacji możemy wyjaśni na przykładzie sklepu internetowego. Załóżmy, że taki sklep handluje głównie rowerami i akcesoriami do rowerów. Osoba prowadząca bloga o rowerach może zamieścić na swojej stronie wpis (lub baner) reklamowy, kierujący ludzi do konkretnego linku ze sklepu firmy. W ten sposób firma może mu zapłacić ustaloną prowizję za każdą dokonaną w ten sposób transakcję. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskują wszyscy. Firma zarabia na sprzedaży produktu, bloger zarabia na poleceniu, a osoba kupująca zyskuje polecany towar dobrej jakości.
Zalety afiliacji
Główną zaletą afiliacji jest fakt, że przy powszechnym dostępie do internetu zarabiać na niej może dosłownie każdy. Zarówno na początku jak i w trakcie zarabiania w ten sposób, nie wymaga to podpisywania żadnego rodzaju umów ani inwestowania pieniędzy. Oznacza to, że nigdy nie poniesiemy z tego tytułu żadnych strat, możemy tylko zarobić.
Dobieranie programów partnerskich
Programy partnerskie są w tym momencie tak rozpowszechnione, że nie ma żadnego kłopotu z dobraniem takiego, który tematycznie wpisze się w treść naszej strony internetowej – jaka by ona nie była. Dzięki temu możemy wybierać jedynie nasze ulubione i sprawdzone marki produktów. Przykładowo, jeżeli dana osoba prowadzi bloga o tematyce zdrowia i fitness z pewnością znajdzie mnóstwo marek związanych ze zdrowym pożywieniem, sprzętem do ćwiczeń czy klubami fitness na promowaniu, których mogłaby zarabiać.
Podsumowując, zarabianie przez afiliację jest proste i może generować tylko i wyłącznie zyski. Jest to metoda dostępna dla każdego kto posiada dostęp do internetu. Osoba zarabiająca w ten sposób jest ograniczana tylko przez własną kreatywność w sposobie promowania produktów, które wybrała.
Zobacz też: http://www.flashbook.pl/kryptowaluty-czym-sa-jak-nalezy-je-kopac/