W dzisiejszych czasach poszukiwanie tańszych rozwiązań stało się standardem codziennego życia. Okazuje się, że istnieje możliwość ograniczenia wydatków nie tylko dotyczących prowadzenia gospodarstwa domowego, ale również tych, które są związane z eksploatacją posiadanego samochodu.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Dużym kosztem związanym z eksploatacją posiadanego samochodu jest wykupienie obowiązkowej polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej OC. Ponieważ wartość składki nalicza jest indywidualnie przez świadczące usługi towarzystwa ubezpieczeniowe dostępne na rynku oferty różnią się od siebie, co daje możliwość wyboru najodpowiedniejszej pod względem warunków i wysokości.

Gdzie sprawdzić aktualną ofertę polis na ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej OC?

Żeby zapoznać się z aktualnymi ofertami branży ubezpieczeń komunikacyjnych warto skorzystać z serwisów takich jak ubezpieczamy-auto.pl, których specjalnością jest udostępnianie i analiza poszczególnych wariantów polis większości towarzystw ubezpieczeniowych. Na stronach serwisów porównywarek udostępniony jest profesjonalny kalkulator OC AC, który po uzupełnieniu danych dotyczących ubezpieczanego pojazdu oraz jego posiadacza generuje symulacyjną wartość składki. Dzięki możliwości porównania kosztów zakupu polisy na ubezpieczenie komunikacyjne można dokonać najkorzystniejszego wyboru i zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Przed podpisaniem umowy warto się również zastanowić nad wyborem formy direct. Możliwość wykupienia polisy ubezpieczeniowej przy wykorzystaniu do tego celu sieci internetowej bądź telefonii komórkowej w większości przypadków gwarantuje obniżenie składki w porównaniu do zwarcia umowy bezpośrednio u przedstawiciela wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. Warto również wiedzieć, że mniej zapłacimy jeśli za polisę zapłacimy jednorazowo, a nie w formie ratalnej.

Przemyślany wybór konkurencyjnej pod względem ceny oferty, zawarcie umowy z ubezpieczycielem drogą online i wreszcie zrezygnowanie z ratalnej opłaty – to sposoby na znaczne obniżenie kosztów ubezpieczenia komunikacyjnego OC i duże dla domowego budżetu oszczędności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here