Przed wyjazdem za granicę zazwyczaj mamy dużo dodatkowych obowiązków, a pracy nigdy mniej. Stres i obawy przed tym, że coś umknie naszej uwadze, często jest przyczyną wymiany walut po bardzo niekorzystnym kursie. Kantor wybieramy nie po wcześniejszej analizie porównawczej kursów w kilku placówka, a przypadkowo, do którego było nam „po drodze”. Jest jeszcze jedna możliwość – wymiana walut przez Internet. Wiedzą o niej prawie wszyscy, jednak tylko część z niej korzysta.

Ograniczenia czasowe i lokalizacyjne

Aby wymienić walutę w kantorze stacjonarnym, musimy mieć przede wszystkim czas. Jesteśmy uzależnieni od godzin otwarcia kantoru, jak również od jego lokalizacji. Jesteśmy zmuszeni się dostosować, pomimo że nie zawsze jest to dla nas sytuacja komfortowa. Kantory stacjonarne otwarte są w konkretnych godzinach, najczęściej do 18.00, niektóre dłużej. Ponadto w mniejszych miastach jest ich na tyle mało, że nie mamy często wyboru, w dużych z kolei musimy dotrzeć w odpowiednie miejsce nierzadko w godzinach szczytu.

Wymiana walut przez Internet to brak jakiegokolwiek uzależnienia. Dokonujemy zakupu dowolnej waluty w godzinie, która nam odpowiada, z miejsca, z którego jest nam najwygodniej. Internetowe kantory pracują 24/7. Nawet zapominając o zakupie euro przed podróżą do Włoch, można nadrobić zaległości w ostatniej chwili.

Cena korzystna dla klienta

Tradycyjny sposób wymiany walut wciąż cieszy się dużą popularnością, co można wywnioskować po długich kolejkach w kantorach w okresie wakacyjnym. Właściciele kantorów skutecznie to wykorzystują, mogą pozwolić sobie na większy spread i tym samym zaproponować mniej korzystny kurs dla klienta. Ponadto generują oni koszty związane z prowadzeniem działalności, co zmusza ich do oferowania wyższych cen. Wymiana walut przez Internet jest tańsza i można się o tym przekonać, odwiedzając jedną ze stron internetowych świadczących takie usługi. Kursy walut są na bieżąco aktualizowane, a więc płacimy tyle, ile wskazują na ten moment rzeczywiste notowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here