Nie da się jednoznacznie określić, które konto w banku jest najlepsze. Wiele zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji klientów tychże instytucji. Przeglądając różnorodne oferty banków komercyjnych, da się jednak wyróżnić kryteria, które wydają się być dla Polaków najkorzystniejsze.

Konto za darmo

Banki oferują dzisiaj całkowicie bezpłatne konta bankowe. Darmowe może być ich otwarcie i prowadzenie. Okazuje się, że konto osobiste jest dzisiaj raczej wabikiem, a nie produktem, na którym banki zarabiają. W obliczu tak dużej konkurencji na rynku tychże instytucji należy zachęcać potencjalnych klientów coraz korzystniejszymi ofertami.

Przed założeniem konta w banku, należy dokładnie przeczytać warunki umowy. Może okazać się, że bezpłatne konto to jedynie chwyt marketingowy, a banki zarabiają na dodatkowych usługach, jakie wiążą się z prowadzeniem takiego rachunku. Na szczęście istnieją również oferty, dzięki którym klient rzeczywiście na konto bankowe nie wyda nawet złotówki.

Konto internetowe

78% Polaków, którzy już posiadają konto osobiste, może cieszyć się bankowością internetową. Pozostali potwierdzają, że w niedalekiej przyszłości chcieliby mieć dostęp do platformy online. Dzięki temu tradycyjny rachunek staje się podstawą do optymalnego zarządzania zgromadzonym na koncie kapitałem.

Konto internetowe umożliwia dogodne dokonywanie przelewów, sprawdzanie płatności, ustanawianie zleceń stałych. To również możliwość kontaktu z ekspertami banku bez wychodzenia z domu. Co więcej, konto online umożliwia inwestowanie – z poziomu rachunku w internecie można zakładać dodatkowe konto oszczędnościowe albo lokatę bankową.

Konto do zarządzania finansami

Dowolne przelewy, inwestowanie kapitału, zlecenia stałe, to tylko niektóre z opcji, którymi chcą się cieszyć klienci banków. Okazuje się, że idealny rachunek bankowy to nie tylko taki, na który wpływa comiesięczne wynagrodzenie, ale właśnie taki, dzięki któremu można w pełni zarządzać swoimi pieniędzmi.

Konto do inwestowania

Oszczędności to dzisiaj nie wszystko. Jeśli ktoś posiada nadwyżkę pieniędzy, to należy ją inwestować. Tylko w ten sposób kapitał może być pomnażany. Idealny w tym celu są właśnie rachunki bankowe, które na to pozwalają. Wymienić tutaj można choćby takie konto osobiste, do którego może przynależeć dodatkowe konto oszczędnościowe. Ogromną popularnością cieszą się także te, dzięki którym można zakładać lokaty w banku albo nawet inwestować w agresywne fundusze inwestycyjne.

Nie każdy również wie, ale banki zachęcają do nabywania swoich produktów dodatkowymi korzyściami. Klienci mogą zarabiać na wpływach i wydatkach. Instytucje bankowe oferują dodatkowe premie finansowe albo zwrot części wartości wydatków, jakie za pośrednictwem karty płatniczej dokonał właściciel rachunku.

Podsumowanie

Co ciekawe, na polskim rynku rzeczywiście istnieją konta, które łączą w sobie wszystkie wymienione atuty. Aby móc cieszyć się z nich do woli, należy dokładnie porównać oferty banków oraz przeczytać warunki podpisywanej umowy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo to jest ISO?
Następny artykułFaktura 2018

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here