grafik komputerowy

Praca osoby na takim stanowisku jest pojęciem bardzo obszernym. Czynnościami, którymi zajmuje się grafik komputerowy na etacie bądź we własnej firmie zależy w dużej mierze od wybranych wcześniej preferencji. Może zajmować się on tworzeniem materiałów reklamowych, newsletterów, wizytówek, plakatów, okładek, czy znaków handlowych takich jak loga, projekty opakowań czy katalogi reklamowe. Jakimi narzędziami posługuje się grafik komputerowy w swojej pracy? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-grafika-komputerowego/

Narzędzia wykorzystywane w pracy grafika komputerowego

Profesjonalista będzie potrzebował aplikacji, które będą standardem w jego codziennym trybie pracy. To takiej aplikacji należy zaliczyć np. Adobe Photoshop czy Adobe Illustrator. Są to programy, o których z pewnością słyszeliśmy nawet bez interesowanie się karierę grafika komputerowego. Mile widziana jest też znajomość popularnych czy mniej popularnych programów takich jak Print Shop Pro czy Corel. Takie programy używane są do tworzenia materiałów pobocznych.

Niektórych przypadkach w swojej pracy będziesz potrzebował przenieść obraz namalowany ręcznie do komputera. Właśnie dlatego tak ważne są monitory, Na których pracują graficy. Muszą być na nich idealnie odwzorowany barwy, naturalna czerń, a także kontrast. W takiej profesji dominują monitory z matrycami typu VS i IPS. 

Do grafiki 3D wykorzystywane są bardziej specjalistyczne narzędzia. Dzięki temu tworzone są obrazy przestrzenne, modele, a także animacje. Graficy 3D Potrzebni są w największym stopniu w branży reklamowej, przy tworzeniu gier czy w kinematografii.

Co należy do obowiązków grafika komputerowego?

Jego obowiązki zależne są od charakteru działalności, w której jest zatrudniony. Grafik komputerowy może wykonywać prace takie jak tworzenie materiałów reklamowych czy filmów. Przy pomocy narzędzi graficznych uwydatnia on walory danego produktu czy projektu. Musi być ono przyjemny dla oka oraz przyciągać potencjalnych klientów. Sama reklama powinna być ciekawa oraz inspirująca, a do jej głównych zadań będzie należało zachęcanie do kupna czy skorzystania z usług.

Graficy komputerowi mogą pracować również jako Web Designerzy. Ich zadaniem jest projektowanie stron internetowych. Nie wystarczy, że będą mieli oni pomysł dotyczący kolorystyki czy ogólnej stylistyki, ale ważne jest również to, aby strona była czytelna i przejrzysta.

Zobacz też: http://www.flashbook.pl/jak-wygladaja-zarobki-kelnerki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here