bootcamp

Przedsiębiorcy powinni zwracać szczególną uwagę na poziom umiejętności swoich pracowników. Musi być on odpowiednio dopasowany do specyfiki wykonywanych zadań. Jeśli więc pojawi się możliwość zajęcia się czymś nowym i realizacji zleceń o innej specyfice, warto zadbać o odpowiednie poszerzenie kompetencji swoich specjalistów.

Pomocne w tym okażą się szkolenia w formule bootcamp, zapewniające zdobycie zupełnie nowych umiejętności w stosunkowo krótkim czasie. Często zdecydowanie krótszym w porównaniu ze „standardowymi” kursami, przeprowadzanymi w spokojniejszym tempie.

Dlaczego warto postawić na szkolenia bootcamp? Ponieważ są one bardzo intensywne, dzięki czemu ich uczestnicy mogą w sposób kompleksowy podejść do omawianego tematu i zapoznać się z wszystkimi niezbędnymi zagadnieniami. Bez tracenia czasu na wprowadzenia czy powolne oswajanie się z tematem.

Co ważne, tego typu kursy kierowane są nie tylko do osób mających już jakąś wiedzę z konkretnego tematu, ale również dla początkujących. Zdobędą zupełnie nowe umiejętności, które pomogą im w znalezieniu nowej pracy lub w obsadzeniu nowego, wyższego stanowiska.

Formuła szkoleń wymaga jednak od uczestników pełnego zaangażowania i odpowiedniej motywacji. Nie ma tu miejsca na odpuszczanie i bagatelizowanie niektórych zagadnień.

Przykłady kursów bootcamp

Skoro wiemy już, na czym polega omawiany program, możemy wskazać kilka przykładów kursów, które odbywają się na tych właśnie zasadach. Jak pokazuje oferta rynkowa, wybór jest naprawdę szeroki. Skorzystać z niego mogą pracodawcy, pracownicy zatrudnieni w firmie, jak również osoby dopiero poszukujące pracy. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych szkoleń.

  • Bootcamp Javaprogram skupia się na przedstawieniu języka JavaScript od podstaw. Zalecany jest osobom, które chcą pracować na stanowisku front-end developera i tworzyć nowoczesne, responsywne strony internetowe.
  • Bootcamp dla testerów – zarówno manualnych, jak i automatycznych. Kurs pozwala zdobyć umiejętności niezbędne do sprawnego testowania programów w oparciu o konkretne wymagania.
  • Bootcamp Python – język, który powinien znać każdy back-end developer. Podobnie jak w przypadku szkoleń Java, uczestnicy mogą liczyć na bardzo intensywną prezentację najważniejszych założeń i sposobów użycia tego języka.

To oczywiście tylko kilka wybranych przykładów kursów bootcamp, jakie są oferowane na rynku. Przed wyborem jednego z nich warto sprawdzić także, kto zajmuje się ich prowadzeniem. Najbezpieczniejszym wyborem okażą się doświadczone szkoły IT, które mogą pochwalić się wieloma pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here