Linia do chleba arabskiego

Każdy z nas, słysząc o chlebie arabskim bądź picie, najprawdopodobniej od razu myśli o kebabie. Nic w tym dziwnego, w ostatnich latach ten posiłek stał się w Polsce bardzo popularny. Jednak czy pieczywo tego typu wykorzystywane jest jedynie w ten sposób?

Chleb arabski – wszystko co musisz o nim wiedzieć

Pita, nazywana również chlebem arabskim, syryjskim lub libańskim, prawdopodobnie pochodzi ze starożytnej Syrii. Posiada niezwykle prosty skład, któremu zawdzięcza swój smak i konsystencję. Są to woda, mąka, sól oraz drożdże. To właśnie dzięki takiemu doborowi składników, ciasto pod wpływem ciepła pęcznieje, tworząc charakterystyczną kieszonkę na farsz. Wyróżniamy również gastronomiczne pity greckie, które przypominają naleśniki zwinięte w stożek. Ten rodzaj pieczywa, używany jest jako wypełnienie znanej i lubianej potrawy – gyros. Tradycyjne pity, przyrządzane są na specjalnych metalowych „patelniach”, które umieszczane są bezpośrednio nad ogniskiem. Dzięki temu, pieczywo zyskuje swój wyjątkowy palony smak. Najczęściej spożywa się je z ostrymi sosami. Łagodność chleba arabskiego, idealnie komponuje się z wschodnimi przyprawami. To z czym je się pitę, zależy w dużej mierze od regionu świata w jakim się znajdujemy. Wiele osób powie, że pita powinna być po brzegi wypełniona mięsem oraz pikantnym sosem. Inni preferują spożywać ją z łagodniejszymi dodatkami takimi jak hummus. Gdzie przyda się linia do chleba arabskiego?

Linia do chleba arabskiego – pomysł na ulepszenie swojego biznesu

Jeśli chcemy urozmaicić nasz biznes o dodatkowy produkt, linia do chleba arabskiego może okazać się strzałem w dziesiątkę. Maszyny takie jak ta https://bakeres.pl/oferta/linie-do-chleba-arabskiego-i-tortilli/linie-do-chleba-arabskiego-i-tortilli/ potrafią wykonać nawet 12 000 chlebków w ciągu godziny. Popularność tego typu pieczywa wciąż rośnie, dlatego inwestycja w linie do chleba arabskiego to coś co powinniśmy rozważyć. Nawet jeśli nie posiadamy własnej piekarni czy lokalu, maszyna pozwoli nam stać się dystrybutorami tego smacznego pieczywa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here