Prowadzisz działalność handlową lub produkcyjną i masz wieczny problem z kontrolowaniem stanów magazynowych? Jeśli chcesz usprawnić działanie swojej firmy, zainwestuj w dobry program do fakturowania z funkcją magazynu.

Jeden z takich programów to Faktura Small Business HANDEL. Jest to aplikacja, której nadrzędną funkcją jest wystawianie faktur, jednakże posiada moduł magazynu oraz integrację ze sklepem internetowym Shoper.

Dokumenty magazynowe

Jak działa magazyn w programie do faktur? Bardzo prosto i sprawnie. W momencie wprowadzania faktury zakupu za towary, które później będziemy sprzedawać, generuje się dokument PZ – przyjęcie towaru z zewnątrz, a towar wchodzi na magazyn. Kiedy zapisujemy fakturę sprzedaży wystawianą klientowi, tworzy się WZ czyli wydanie zewnętrzne i towar schodzi z magazynu. Poszczególne produkty możemy również przesuwać między magazynami dokumentem MM. Mamy jeszcze RW i PW, które służą do dokumentowania ruchu towarów wewnątrz firmy.

Kompletacja

Ciekawą funkcją związaną z ilością towarów na magazynie jest kompletacja. Służy ona do tworzenia jednej pozycji z kilku innych znajdujących się na magazynie. W ten sposób na fakturze klienta widzimy np. szafę, a z magazynu schodzą nam płyty meblowe, gwoździe, uchwyty itp. Funkcja ta przydaje się w szczególności firmom produkcyjnym.

Inwentaryzacja

Jeśli prowadzimy magazyn to oczywiście mamy też obowiązek inwentaryzowania go. Kiedyś wszystkie produkty na magazynie należało liczyć ręcznie. Obecnie inwentaryzację można zrobić w programach fakturujących i magazynowych (pod warunkiem, że dane dotyczące zakupów i sprzedaży są rzetelnie wprowadzane). Jest to możliwe również w Faktura Small Business HANDEL. Program posiada możliwość zrobienia inwentaryzacji na dany dzień (najlepiej wykonywać ją 31 grudnia lub przed rozpoczęciem sprzedaży w nowym roku). Spis jest robiony na podstawie generowanych  przez cały rok dokumentów magazynowych. Program pozwala na liczenie wartości magazynu według ostatniej ceny zakupu, średniej ceny zakupu lub ceny zgodnie z kolejką FIFO. Można oczywiście dodatkowo ręcznie policzyć towary na półkach i sprawdzić czy ilości się zgadzają, ale jeśli program był prawidłowo obsługiwany i nie zapomnieliśmy wprowadzić żadnych dokumentów, nie ma potrzeby tracenia czasu.

Jeśli prowadzenie magazynu jest dla Ciebie utrapieniem, to polecamy zapoznać się z programem Faktura Small Business HANDEL https://www.mega-tech.com.pl/faktura-small-business-handel/, bo z nim kontrolowanie ilości towarów na stanie nie będzie żadnym problemem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here