Kursy dla ratowników medycznych

Zawód ratownika medycznego wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, ale także z koniecznością stałego dokształcania się. W tym celu ratownicy biorą udział w różnego rodzaju kursach i seminariach, za które otrzymują punkty edukacyjne. Są oni rozliczani co pięć lat i muszą w tym czasie zdobyć 200 punktów edukacyjnych. Przypomina to system punktowania na uczelniach – każdy kurs wiąże się z uzyskaniem pewnej liczby punktów, ale można też zdobyć je publikując artykuły w czasopismach branżowych.

Ile kosztują kursy dla ratowników medycznych?

Ceny kursów dla ratowników medycznych są różne i zależą od czasu trwania i kosztu materiałów czy organizacji. Najtańsze szkolenia kosztują około 200 złotych i można za nie uzyskać od kilku do kilkunastu punktów. Warto wiedzieć, że na niektóre kursy dla ratowników medycznych można uzyskać dofinansowanie, nawet w wysokości 80% ceny kursu. W tym celu należy znaleźć firmę, która znajduje się w wykazie Bazy Usług Rozwojowych i wypełnić kilka drobnych formalności. Po ukończeniu kursu otrzymamy zwrot części kwoty. Taka możliwość dotyczy przede wszystkim droższych szkoleń, za które można otrzymać nawet 120 punktów.

Jaką tematykę obejmują kursy dla ratowników medycznych?

Kursy doskonalące dla ratowników zwykle są przede wszystkim poświęcone konkretnym i szczegółowym zagadnieniom – można je przejrzeć np. na stronie https://www.transmedyk.pl/kurs-doskonalacy-dla-ratownikow-medycznych/. Wiele szkoleń uzupełniających dotyczy obsługi specjalistycznych urządzeń, które stają się coraz częstszym wyposażeniem karetek i oddziałów ratunkowych. Duża część kursów dla ratowników medycznych kończy się egzaminem – to ważne, ponieważ spośród 200 punktów edukacyjnych przynajmniej 120 musi pochodzić z takich szkoleń. Reszta może pochodzić z seminariów, szkoleń czy publikacji artykułów branżowych.

Warto wiedzieć, że można też uczestniczyć w szkoleniach pogłębiających czy utrwalających podstawową wiedzę – to dobra okazja, by przypomnieć sobie te zagadnienia, które rzadziej stosuje się w praktyce, a są równie ważne, co inne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here