Specjaliści z różnych dziedzin, na przykład takich jak psychologia, pedagogika, socjologia czy antropologia, muszą na bieżąco zaznajamiać się z najnowszą literaturą branżową. To jedyny sposób, aby po ukończeniu Uniwersytetu być nadal za pan brat z najnowszą wiedzą, w końcu właśnie w tych dziedzinach nieustannie toczą się jakieś badania naukowe. Wbrew pozorom nie jest jednak wcale łatwo kupić tak specjalistyczną literaturę, czasami trzeba włożyć sporo wysiłku w to, by kupić tytuły na odpowiednio naukowym poziomie. Jest to szczególnie ważne dla osób, które same prowadzą jakieś badania naukowe, na przykład w związku z otworzeniem przewodu doktorskiego. Zatem gdzie szukać książek z tak specyficznej dyscypliny jaką jest psycholingwistyka, będąca nauką na pograniczu psychologii i językoznawstwa.

Psycholingwistyka w księgarni internetowej

Chociaż poszukiwania nie należą do łatwych, ciekawe tytuły można znaleźć w księgarni internetowej livro.pl. To jedna z nielicznych w Polsce księgarni, która ma taki szeroki wybór różnego rodzaju tytułów, w tym również książek naukowych. Osoby które zajmują się badaniami psycholingwistycznymi w swojej pracy zawodowej lub zwyczajnie chciałyby zgłębić trochę tą dziedzinę wiedzy, powinny zapoznać się z tym, co można kupić w livro.pl. Oczywiście to jeden z najwygodniejszych sposobów robienia zakupów, ponieważ zamówione książki wędrują do nas najpóźniej dzień po dokonaniu zapłaty.

Największe plusy zakupu książek w księgarni wysyłkowej

Zatem podczas poszukiwania branżowych książek wystarczy czasem uzbroić się w komputer z Internetem oraz kubek herbaty. Można wygodnie umościć się na swojej kanapie i przeglądać oferty księgarni wysyłkowych. W takich miejscach ceny książek mogą być nawet o 25% niższe niż w najbardziej popularnych księgarniach stacjonarnych. A 25% mniej od ceny podstawowej to naprawdę dużo, szczególnie że książki naukowe zwykle kosztują sporo. Poza tym mamy pewność, że dotrą do nas w nienagannym stanie, nie będą zniszczone od przeglądania przez innych klientów, jak to często bywa z książkami kupionymi w księgarniach stacjonarnych. Te kupione przez internet wyglądają jakby dopiero wyszły z drukarni. A przecież każdemu kto wydaje pieniądze na książki też na tym zależy.

Gdzie jeszcze szukać książek branżowych?

Poza księgarniami warto książek branżowych szukać również w antykwariatach, trzeba jednak nastawić się na to, że trudno znaleźć tam najnowsze pozycje. Zwykle w tego typu miejscach ludzie oddają stare książki, w których wiedza jest już trochę przeterminowana. Akurat w dziedzinie psycholingwistyki sporo dzieje się w badaniach, dlatego nowe tytuły są często wydawane, a sama dziedzina tej wiedzy dynamicznie się rozwija. Zatem po ciekawe książki lepiej zaglądać pod internetowe adresy o tanich księgarni wysyłkowych niż do antykwariatów czy komisów z książkami. Nie jest jednak wykluczone, że szczęście dopisze i uda się znaleźć używana książkę sprzed roku czy dwóch, a zatem z wciąż aktualną wiedzą. Zatem poszukiwania warto prowadzić na kilku frontach, a wtedy z pewnością będą bardziej owocne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here