Gdy ktoś studiuje zaocznie, to z reguły też na te studia zarabia. Tyle że zaoczni studenci mają na pracę praktycznie cały tydzień. A co ze studiami dziennymi? Czy da się pogodzić zajęcia w tygodniu z pracą? Jak zarobić na studiach dziennych?

Oto kilka prostych sposobów wybieranych przez wielu studentów.

Infolinia

Bardzo popularnym sposobem na zdobycie pierwszej pracy a także dorobienie na studiach są infolinie. W grę wchodzi zarówno telemarketing, jak i typowe call center. Dlaczego akurat na słuchawkach warto pracować? Po pierwsze dlatego, że taką pracę może dostać niemal każdy. Nie potrzeba tu wyższego wykształcenia ani doświadczenia. Wszystkiego można dowiedzieć się na szkoleniu. Przyda się jedynie kontaktowy charakter i chęć do prowadzenia rozmów przez kilka godzin z rzędu.

Call center jest również o tyle dobrą odpowiedzią na pytanie o to, jak zarobić na studiach dziennych, że nie ma tu większego problemu z zatrudnieniem na połowę, a nawet ćwierć etatu. W dodatku grafiki są elastyczne, więc możesz dobrać sobie weekendy albo dni, w które masz niewiele zajęć.  

Praca zdalna dla studenta

Jedni chwalą pracę zdalną na studiach, inni ją krytykują. Ale dopóki sam nie spróbujesz, nie dowiesz się, czy warto. Jeżeli szukasz zajęcia całkowicie elastycznego i wolnego od ścisłych grafików, możesz spróbować swoich sił jako freelancer. W jaki sposób? Możliwości jest wiele. Umiesz programować albo chociaż pisać proste strony? Spróbuj wykonywać je zarobkowo. Znasz się na grafice? W takim razie poszukaj klientów na projekty logotypów czy infografik. Możesz też spróbować swoich sił jako copywriter. W związku z popularnością branży SEO, wiele firm szuka pisarzy do tworzenia prostych artykułów. Takie teksty możesz pisać, kiedy tylko chcesz – nawet w wolnej chwili, gdy masz „okienko” między zajęciami. Do pracy zdalnej warto też doliczyć prowadzenie fanpage’y oraz pisanie płatnych komentarzy na blogach i forach internetowych.

Korepetycje na studiach

Jak zarobić na studiach dziennych? Innym elastycznym sposobem, który może też być całkiem dochodowy, jest udzielanie korepetycji. Zastanów się w czym jesteś dobry i daj ogłoszenie na portalach z lokalnymi ofertami. Możesz też aktywnie szukać klientów, którzy ogłaszają się w takich serwisach. Udzielanie korepetycji będzie tym ciekawszym zajęciem, gdy uda Ci się znaleźć uczniów potrzebujących pomocy z przedmiotem zgodnym z Twoim kierunkiem studiów. Dzięki temu zyskasz podwójnie. Poza opłatą za godziny lekcji, będziesz regularnie powtarzać i przyswajać materiał.

Praca w sklepie

Typowa praca dla studenta, która może być sposobem na zarobek na studiach dziennych to sprzedaż w sklepie albo merchandising. Pracując w markecie albo osiedlowym sklepiku zwykle też nie ma problemu, by dostosować grafik do zajęć. Jednocześnie nie jest to praca wymagająca szczególnych kwalifikacji albo doświadczenia, więc bez problemu powinno Ci się udać znaleźć zatrudnienie.

Kolportaż materiałów reklamowych

Kolportaż materiałów reklamowych, czyli zgrabne określenie na roznoszenie ulotek. To jedna z tych prac, które są najczęściej kojarzone z młodymi ludźmi. Nie jest to szczyt marzeń, ale o taką pracę łatwo, gdy mieszkasz w dużym mieście. Podobnie jak w przypadku poprzednich propozycji propozycjach, możesz liczyć na elastyczne grafiki oraz niskie wymagania odnośnie kandydatów. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość i rozdawać ulotka po ulotce w dniach wolnych od zajęć.

Elastyczne grafiki

Jak zarobić na studiach dziennych? Na koniec warto przypomnieć, że nie musisz jedynie dostosowywać pracy do studiów. Częściowo zajęcia można też dopasować do pracy. W wielu przypadkach zapewne jesteś w stanie załatwić sobie przeniesienie do innej grupy wykładowej albo wybrać fakultet w godzinie, która pozwoli na wygospodarowanie większej ilości czasu na pracę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here