praca zdalna

W związku z obecnie panującą w Polsce sytuacją sporo osób musiało ze swoich stanowisku pracy przerzucić się na pracę zdalną z domu. Okazało się, że wcale nie jest to tak łatwe zadanie, jak mogłoby się wydawać. Dużo ciężej znaleźć jest w domu skupienie. Co za tym idzie zebranie swoich myśli może graniczyć czasami z cudem. Kluczem do sukcesu pracy zdalnej jest organizacja. W jaki sposób pracować z domu? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/praca-zdalna-z-domu-jak-oszczedzic-swoj-czas/ 

Wyskocz z piżamy i postaw na elegancję

Praca łóżka w piżamie może się wydawać się niezwykłą wygodą jednak, nic bardziej mylnego. Od pozostania w łóżku w piżamie już krótka droga do totalnego braku efektywności, a także motywacji od działania. Dlatego ważne jest, aby podjeść do pracy zdalnej jak do normalnej pracy. Wieczorem pamiętajmy o nastawieniu budzika na  określoną godzinę rano. Kiedy alarm nas obudzi to wyskakujemy z łózka, idziemy się umyć, zjeść porządne śniadanie i ubrać się (najlepiej elegancko), po czym gotowi do działania ruszać do pracy.

Dobra organizacja to klucz do sukcesu 

Odpowiednio zorganizowany dzień to podstawa, o której nie wolno nam zapomnieć. Bez organizacji wszystko potrafi być utrudnione, a nawet się nie udać. Dobrą metodą jeśli chodzi o pracę z domu jest kalendarzyk. Możesz postawić do ten tradycyjny lub ten w wersji elektronicznej w telefonie lub na laptopie. Pamiętajmy, żeby zaplanować sobie dzień tak, żeby w naszym rozkładzie znalazły się też przerwy na posiłki i odpoczynek. Praca w ciągu zmniejsza naszą wydajność i szybciej nas męczy. 

Nie trać czasu — praca zdalna

Pracując w domu daj sobie prawo do fajrantu. Świętowanie końca pracy może być rytuałem, który będzie atrakcyjna czynnością, na którą będziemy niecierpliwie czekać po zakończonym dniu pracy. Co więcej może być to niejako motywacja dla samych siebie. 

Skoncentruj swój wysiłek na codziennych „koniecznych zwycięstwach” Listy zadań bywają czasami zbyt długie i wypełnione zadaniami, które kompletnie niepotrzebnie się tam znalazły. Wagi czynności do wykonania też są różne co daje nam sprzeczne komunikaty, które zadanie wypełnić jako priorytetowe i się w tym nie zgubić. 

Zobacz też: http://www.lifebox.pl/jak-szybko-podjac-dobra-decyzje-4-kroki-dzialania/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here