Pożyczki internetowe stanowią coraz większą część rynku pożyczkowego. Lubimy je przede wszystkim za wygodę i szybkość, ponieważ pieniądze możemy mieć u siebie już w kilka minut bez wychodzenia z domu. Jednak nie każdy jest przekonany do takiej formy pożyczania pieniędzy.

Przez internet pożyczyć możemy pieniądze zarówno w banku, jak i w pożyczkowych firmach pozabankowych. Do dyspozycji mamy obecnie wiele serwisów, na przykład takich jak Kokos.pl, które zajmują się pożyczaniem pieniędzy w formie pożyczek ratalnych, ale także możemy zajrzeć na stronę naszego banku – dzisiaj coraz więcej banków wychodzi naprzeciwko potrzebom klientów i oferuje pożyczki internetowe.

Zgodnie z badanami ARC Rynek i Opinia z maja i czerwca 2017 roku przez internet pożyczamy coraz większe sumy. Tylko 21% respondentów wskazało, że ich pożyczki nie przekraczają 500 złotych. Wyższych kwot niż 1 000 złotych poszukuje około 65% ankietowanych.

Aż 41% ankietowanych wzięło pożyczkę przez internet co jeden raz. Osoby, które wzięły taką pożyczkę dwa albo trzy razy, stanowią po 19%. Według badań, najczęściej po pożyczki wybieramy się do banku, z tego 14% wskazało na pożyczki on-line, a tylko 4% punkty stacjonarne.

Chociaż firmy pozabankowe nie są jeszcze tak popularne jak banki, to jednak także liczba ich klientów rośnie. Widać to także po liczbie użytkowników serwisu Kokos.pl. Przez ostatnie 10 lat z oferty serwisu skorzystało ponad 269 000 osób, które łącznie pożyczyły sumę około 156,2 miliona złotych.

Pożyczki przez internet to zatem atrakcyjna propozycja, niemniej jednak są one również postrzegane przez niektórych jako oferta mniej bezpieczna od pożyczek, o które wnioskujemy w placówkach. Nie ma jednak czego się obawiać – pożyczając pieniądze w bezpiecznym serwisie nasze dane oraz środki są całkowicie bezpieczne i nie musimy obawiać się o ich kradzież.

Zatem jeśli potrzebujesz szybkiej gotówki, pożyczka internetowa może być strzałem w dziesiątkę. Dzięki niej możemy błyskawicznie podreperować domowy budżet – bez wychodzenia z domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here