Mimo iż letnie wyjazdy już za nami to jednak pora jesienno-zimowa jeszcze częściej zachęca nas do odwiedzania ciepłych krajów. Warto nie tylko pomyśleć o tym, jak zorganizować ciepłe oraz beztroskie wakacje, ale też warto zastanowić się nad ewentualnymi sytuacjami losowymi, które mogą przydarzyć się nam za granicą. Przydatne okaże się zatem ubezpieczenie zdrowotne.

Czym jest ubezpieczenie zdrowotne?

Ubezpieczenie zdrowotne to nic innego jak ubezpieczenie, przysługujące osobie ubezpieczonej w formie świadczenia zdrowotnego, które ma na celu zachowanie zdrowia, ochronę przed skutkami chorób, a także leczenie.

Jak działa ubezpieczenie zdrowotne podczas wyjazdu za granicę?

Możesz skorzystać z ubezpieczenia zdrowotnego obowiązkowego – wtedy, przed wyjazdem musisz zadbać o wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Pozwoli Ci ona na uzyskanie niezbędnego świadczenia w zakresie ubezpieczenia zdrowotnego na terenie krajów Unii Europejskiej. Pamiętaj jednak, iż karta ta umożliwia Ci korzystanie z ubezpieczenia zdrowotnego, na takich samych zasadach, na jakich traktowani są obywatele kraju w którym przebywasz. Oznacza to między innymi, że jeśli za dany zabieg w kraju X obywatele muszą płacić – Ty też będziesz musiał.

To jak się zabezpieczyć?

Najlepszym rozwiązaniem okaże się wykupienie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Wiele firm oferuje obecnie ubezpieczenia na krótkoterminowe wyjazdy bądź długoterminowe jak Aviva. W przypadku krótkich wyjazdów wakacyjnych zyskujesz assistance i pokrycie kosztów leczenia, ale też zyskujesz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Nie musisz się zatem obawiać już o koszty związanie z organizowaniem akcji poszukiwawczych, gdy zgubisz się w górach bądź kosztów związanych z wyrządzeniem przez Ciebie krzywdy innej osobie.

Wydawać by się mogło, że takie ubezpieczenia są całkowicie zbędne. Bowiem co takiego może się przydarzyć na wakacjach? A słyszeliście powiedzenie, że „przypadki chodzą po ludziach”? Albo, że „lepiej dmuchać na zimne”? Może rzeczywiście warto się zastanowić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here