Idealna strona internetowa

Stonowana, a jednocześnie zniewalająca muzyka sącząca się dyskretnie z głośnika komputera, hipnotyzująca animacja zmuszająca do wpatrywania się w ekran, wreszcie tekst, który chwyta za serce i nieważne, czy za moment oczom klienta ukażą się bramy garażowe, karma dla pupila czy seksowna bielizna. Ważne, że przez krótką chwilę zatrzymał się w codziennym pędzie, bo przecież pierwsze wrażenie jest najważniejsze.

Informatyk- inżynier czy artysta?

Tworzenie stron internetowych, które pozostaną w pamięci odwiedzającego i zachęcą go do powrotu w to samo miejsce, jest prawdziwym wyzwaniem. Nie wystarczy być sprawnym informatykiem, biegle posługującym się językiem programowania i poruszającym się w cyfrowym świecie, trzeba być artystą, prawie wizjonerem, który ów cyfrowy świat przekształci w idealną stronę internetową.

Oczywiście w zależności od przeznaczenia strony, jej wygląd i funkcjonalności będą różne. Czego innego wymaga bowiem kupujący zabawki w sklepie internetowym, nastawiony na wybór konkretnego przedmiotu, a czymś innym zadowoli się klient banku internetowego, potencjalny kontrahent firmy, czy czytelnik portalu z ploteczkami.Każda strona internetowa ma swoją specyfikę oraz odbiorcę i tworząc strony internetowe trzeba być tego świadomym.

Specyfika stron internetowych

Klient banku zwróci uwagę przede wszystkim na zabezpieczenia, a jednocześnie łatwość w dostępie do swoich pieniędzy oraz intuicyjność w posługiwaniu się użytecznymi narzędziami. Tworzenie stron internetowych sklepów wymaga przygotowania przejrzystego katalogu produktów, posortowanego na poszczególne kategorie, z pięknymi zdjęciami, łatwym interfejsem przyjaznym kupującemu oraz możliwością szybkiego kontaktu ze sprzedającym. Czytelnik portalu plotkarskiego doceni szybkość ładowania zdjęć oraz mnogość materiałów z interesujących dziedzin życia. Potencjalny kontrahent doceni nowoczesny dizajn strony, atrakcyjność i rzetelność podawanych informacji. Przeciętny Kowalski chce, by bez względu na to, jaką stronę otworzy, ta ładowała się szybko, tekstu było niewiele, a informacje podane łatwo i przystępnie, najlepiej w formie graficznej, czy wręcz rysunkowej.

Ponieważ jednak nie da się wszystkich zadowolić, a o gustach się nie dyskutuje, zawsze znajdzie się użytkownik niezadowolony z najlepiej stworzonej strony internetowej.

Artykuł powstał we współpracy z agencją interaktywną Iguana Studio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here