Description seo: Odpowiedź na pytanie zawarte w tytule, jest bardzo prosta. Zarówno palety plastikowe, jak i skrzynki KLT najlepiej jest zakupić prosto u producenta. W innym przypadku można się nieco rozczarować jakością. Jeżeli zatem chodzi o pojemniki KLT Schoeller Allibert to jedyna, słuszna odpowiedź.

KLT Schoeller Allibert

Skrzynki KLT to ostatnimi czasy najpopularniejszy sposób na przechowywanie narzędzi, detali, normaliów czy innych półproduktów stosowanych do produkcji. Takie pojemniki są praktyczne, lekkie i naprawdę wytrzymałe. Jakie zatem posiadają zalety, a jakie wady?

Zalety skrzynek KLT

Największą zaletą takich pojemników jest to, że są uniwersalne. Idealnie pasują do podstawy o wymiarze 1200×800 cm oraz 1200×1000 cm. Dzięki temu można w bezpieczny sposób przechowywać i transportować ładunek. Skrzynki KLT idealnie nadają się do stosowania w przemyśle motoryzacyjnym, gdzie na jedną skrzynkę kładzie się dość duże obciążenie, którego nie udźwignęłaby na przykład skrzynka drewniana.

Inną zaletą pojeminków KLT jest to, że mają na sobie wiele udogodnień. Między innymi boczne kieszonki na etykietę. Można tam opisać na przykład towar znajdujący się wewnątrz skrzynki KLT.

Pojemniki posiadają również równą i płaską powierzchnię na froncie. Miejsce to jest specjalnie wydzielone pod przyklejenie etykiety z kodem kreskowym. Z przodu skrzyni znajduje się również rączka, dzięki której można swobodnie manewrować całą skrzynką. Pozwala to na utrzymanie porządku i ładu w magazynie.

Kolejną zaletą jest to, że pojemniki KLT wyprodukowane są z lekkiego tworzywa. Tworzywem tym jest polipropylen, czyli potocznie zwany plastik. Dzięki temu, skrzynka jest łatwa do utrzymania w czystości, nie reaguje na żadne kwasy czy zasady. Można ją bez problemu oczyścić ze smarów, olejów czy innych zabrudzeń. Takiej wygody nie otrzyma się zakupując skrzynie drewniane. Co więcej, te plastikowe nie posiadają elementów, które łatwo mogą się uszkodzić, połamać, ukruszyć. Ich żywotność jest zdecydowanie lepsza niż tych wykonanych z drewna. A nawet, jeżeli już po kilku latach zauważy się, że skrzynka jest zniszczona, nie trzeba jej wyrzucać! Wystarczy oddać do recyklingu i pozwolić na stworzenie zupełnie nowej.

Wady?

Wady skrzynek KLT Schoeller Allibert można wyliczyć na palcach jednej ręki. Główną wadą jest ich cena. Za jakość się płaci, więc i skrzynki są nieco droższe niż drewniane. Ale dzięki jednej inwestycji, można będzie cieszyć się porządkiem na magazynie przez wiele lat.

Inną wadą może być to, że takie skrzynki, jeśli już ulegną uszkodzeniu, nie są nienaprawialne. Co to oznacza? Otóż to, że jak plastik pęknie, to w zasadzie nic nie można z tym zrobić. Owszem, można próbować sklejać, stapiać ze sobą – jednak pomoże to tylko na chwilę. W takiej sytuacji lepiej jest oddać skrzynkę do recyklingu i zakupić nową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here