książki

Jeżeli stoisz przed problemem, to z pewnością na pewno gdzieś na świecie znajduje się książka, która ten problem rozwiązuje. Okazuje się że czytanie książek jest naprawdę bardzo ważne. Jednak w dzisiejszych czasach naszą uwagę przykuwa wirtualny świat mamy dostęp do wielu Social mediów, które rozpraszają naszą uwagę, a przy tym wszystkim zajmują nam czas. Czytanie ląduje więc na straconej pozycji. Zdecydowanie prościej jest przesuwać palcem po ekranie oraz czytać wpisy na portalach społecznościowych. Ludzie biznesu, którzy osiągnęli w swoim życiu sukces mówią jednak o jednej prostej regule: Czytaj więcej!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/dlaczego-warto-czytac-ksiazki/

Dwa najważniejsze powody dlaczego warto czytać książki

Dwa najważniejsze powody, przez które warto jest czytać książki podaje pisarz oraz przedsiębiorca Ryan Holiday. 

Powód pierwszy: 

• Dla przyjemności – nie chodzi tutaj tylko o czytanie książek redukujących, ale również powieści czy literatury pięknej. Dobrze napisana książka potrafi nas wciągnąć, nawet jeśli nie jesteśmy molami książkowymi. Twórca Wiedźmina, Andrzej Sapkowski Twierdzi, że z nas w swoim życiu bardzo dużo przyjemności, ale największą z nich jest czytanie.

Powód drugi: 

• W książkach zapisana jest wiedza, która przekazywana jest już ponad 500 tysięcy lat

Dlaczego warto jest czytać książki? 

Przykład możemy czerpać od ludzi sukcesu. Jednak nie każdy człowiek czytający książki jest liderem, a nie każde Lider to zapalony mól książkowy. Założyciel firmy Apple, Steve Jobs, twierdził, że jego biznes zawdzięczał bardzo dużo książkom. 

Bill Gates, założyciel Microsoft, który z pewnością może pochwalić się również tym że jest najbogatszym molem książkowym na świecie. Na jego stronie możemy sprawdzić że czyta on naprawdę bardzo dużo oraz poleca najlepsze pozycje.

Warrent Buffett – jego majątek liczy się na ponad 84 miliardy dolarów. Opowiadał on, że siedział całymi dniami w biurze oraz czytał. Na książki oraz swoje przemyślenia przeznaczył 80% czasu spędzonego w pracy. Swoją wiedzę wykorzystał później do zarabiania pieniędzy.

Zobacz też: http://www.flashbook.pl/czy-dzialalnosc-gospodarcza-sie-oplaca/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here