Agroturystyka – pomysł na biznes na wsi

Gospodarstwa agroturystyczne są miejscem, w którym można odpocząć i zaczerpnąć świeżego powietrza. Najczęściej z uroków agroturystyki korzystają osoby mieszkające na co dzień w mieście. Jeżeli posiadasz wolne pokoje, spory dom i kawałek ziemi wokół, agroturystyka to idealny pomysł na biznes na wsi. Sprawdź, co zrobić by ludzie chętnie Cię odwiedzali.

Co przyciąga klientów?

Lokalizacja

Ważna kwestią jest przede wszystkim lokalizacja gospodarstwa agroturystycznego. Jeżeli w pobliżu istnieje już obiekt tego typu, możesz mieć problemy z wybiciem się na rynku. Nie trać jednak nadziei. Jeżeli okolica zapewnia piękne widoki, ścieżki spacerowe, a niedaleko znajdują się inne atrakcje, takie jak np. basen czy zoo ludzie chętnie będą wpadać zarówno do sąsiada jak i do Ciebie. Zwłaszcza jeżeli ceny wynajmu pokoju u Ciebie będą nieco niższe.

Czystość to podstawa

Zadbaj o czystość swojego obiektu. Choć wydaje się to oczywistą sprawą, niestety wśród gospodarstw agroturystycznych można znaleźć obiekty zaniedbane i niezbyt czyste. Koniecznie zadbaj o świeżą pościel, nie tylko dla nowych gości, ale również dla tych, którzy planują spędzić u Ciebie kilkanaście dni. Ręczniki także powinny być przygotowane w nadmiarze – najlepiej zapas czystych ręczników umieścić w łazienkowej szafie, by goście mogli w każdej chwili wymienić je na świeże.

Jeżeli do każdego pokoju przynależy łazienka, musisz zadbać o porządek i higienę również tutaj. Zazwyczaj lokatorzy sami sprzątają po sobie na bieżąco. Niektórzy nie życzą sobie, by w czasie ich pobytu ktoś wchodził do ich pokoju czy łazienki. Jednak po wymeldowaniu się klienta koniecznie musisz wyczyścić i zdezynfekować to pomieszczenie. Jeśli w Twoim gospodarstwie wynajmujesz tylko 3-4 pokoje, a łazienka jest wspólna dla wszystkich gości, konieczne jest jej sprzątanie nawet kilka razy dziennie!

Dodatkowe atrakcje

Warto zapewnić gościom rozrywkę https://finanse.net.pl/pomysl-na-biznes-na-wsi/, np. w postaci pomieszczenia ze stołem pingpongowym lub bilardowym. Zainwestuj w rowery, kijki do nordic-walking’u czy hulajnogi dla dzieci. Dla najmłodszych gości zorganizuj odpowiednie miejsce do zabawy – plac zabaw i piaskownica to podstawa. Jeśli masz możliwość zainwestuj w małpi gaj. W czasie deszczu dzieci będą mogły bawić się pod dachem. Rodzice to docenią i na pewno nie raz wrócą do Ciebie, by odpocząć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here