Trening w domu dla początkujących

Chcesz ćwiczyć w domu, ale nie wiesz, od czego zacząć i na co zwrócić uwagę?

Sprawdź, co jest ważne przy domowych treningach. Czego potrzebujesz, jak ćwiczyć i jak zapewnić sobie właściwą suplementację?

Czemu warto ćwiczyć w domu?

Nie ulega wątpliwości, że każda dawka ruchu jest dobra dla kondycji i zdrowia całego organizmu. W ostatnich miesiącach na popularności zyskały ćwiczenia w domu, co wynika z przynajmniej kilku zalet tego rozwiązania. Przede wszystkim nie musisz nigdzie wychodzić – cały trening przeprowadzisz w swoim mieszkaniu.

Ponadto nie potrzebujesz karnetu na siłownię, a co więcej – dzięki właściwie dobranym ćwiczeniom nie musisz korzystać z niemal żadnych dodatkowych akcesoriów i sprzętu. Oprócz tego samodzielnie decydujesz, kiedy ćwiczysz i jaki trening wykonujesz.

W tym miejscu należy podkreślić wagę systematycznej pracy. Jeśli chcesz osiągnąć zadowalające rezultaty, musisz ćwiczyć regularnie. Najlepiej ustalić sobie ścisły harmonogram, np. ćwiczenia 2-3 razy w tygodniu lub co drugi dzień, i sumiennie trzymać się narzuconego grafiku. Dobrze też wyznaczyć sobie cele, do których masz zamiar dążyć.

Od czego zacząć treningi w domu?

Jeśli masz już odpowiednie nastawienie i znalazłeś choć chwilę na ćwiczenia, warto zastanowić się, co tak naprawdę powinieneś robić. Być może chcesz zrzucić zbędne kilogramy albo wyrzeźbić sylwetkę? Świetną pomocą są gotowe programy treningowe, których znajdziesz bez liku w sieci. Warto sprawdzić tę opcję, aby skorzystać z pomocy doświadczonych trenerów.

Alternatywą jest samodzielny trening w domu. Ćwiczenia możesz dobrać zależnie od swoich potrzeb oraz możliwości. Chcesz potrenować brzuch? Nie ograniczaj się do zwykłych brzuszków, możesz robić też rowerek, który na pewno pamiętasz z podstawówki, albo rozmaite wariacje planka, np. na wyprostowanych rękach lub na łokciach.

Na nogi i pośladki znakomicie sprawdzają się przysiady. Jeśli chcesz przy tym popracować nieco nad kondycją, pochodź po schodach – często już kilka pięter potrafi wywołać niemałą zadyszkę! Świetne są też wszelkiego rodzaju wypady połączone ze skłonami, które wzmacniają także uda.

Pracując nad górnymi partiami ciała, bezkonkurencyjne są pompki. Jeśli masz problemy z ich wykonaniem, możesz najpierw spróbować, stojąc przy ścianie lub w leżeniu przodem, opierając kolana o podłogę. Godne polecenia są również podciągania, do tego potrzebny jest jednak drążek. Pamiętaj też, aby każdy trening poprzedzić rozgrzewką.

Elektrolity po treningu – czemu są ważne?

Rozpoczynając ćwiczenia, warto dbać nieco bardziej o swój organizm – dużą wagę należy przyłożyć do odpowiedniej diety i zdrowego snu. Ponadto duże korzyści przynoszą elektrolity po treningu np. w tabletkach musujących. Dlaczego? Otóż w czasie ćwiczeń wypłukiwanych jest wiele istotnych związków, które mają wpływ na funkcjonowanie organizmu. Elektrolity po treningu są bogate w magnez, potas, wapń czy sód, dzięki czemu pozwalają uzupełnić ich poziom i przyspieszyć regenerację organizmu.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here