Sprawdzaj ceny warszawskich taxi przez internet!

0

Chcesz skorzystać z taksówki, ale nie wiesz, ile zapłacisz za kurs? W takim przypadku nie musisz już wcale dzwonić do korporacji, aby sprawdzić opłatę. Teraz wszystko można załatwić również przez internet!

Transport międzynarodowy Holandia – co warto przewozić

0

Aby transport międzynarodowy był opłacalny, trzeba wiedzieć co przywozić co wywozić oraz przy użyciu jakich pojazdów. W zależności od rodzaju produktów naliczane są bowiem różnego rodzaju opłaty i koszty związane z eksportem i importem. Dowiedz się wszystkiego o transporcie międzynarodowym do Holandii.

Czym możemy transportować?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie pytanie, jakim środkiem transportu będziemy przewozić produkty. Oczywiście nie bierzemy tutaj pod uwagę wszystkich tych specyfikacji wynikających z samych cech towaru. Jeżeli bowiem dany produkt wymaga specjalnych warunków transportu takich jak chłodnia to jedyne, o czym możemy zdecydować to wielkość pojazdu. Jest to bowiem istotna kwestia, która ma wpływ na wysokość opłat. Szczególnie odczuwalne jest to w przypadku konieczności płacenia viatollu na autostradach. W każdym przypadku należy jednak przekalkulować czy bardziej opłaca się wziąć większy pojazd, który zabierze jednorazowo więcej ładunku, czy też wysyłać częściej kilka mniejszych.

Dużo znaczy taniej

Przy podejmowaniu decyzji istotne jest również czy rodzaj produktów pozwala na to, aby wziąć na raz większą ilość. W przypadku żywności niezbędne są częstsze i mniejsze kursy. Jeżeli eksportujemy zabawki lub sprzęt RTV, AGD możemy sobie pozwolić na rzadsze przyjazdy, które też mają swoje odzwierciedlenie w samej cenie towaru. Zazwyczaj bowiem jeżeli kupujemy jednorazowo większą ilość, sprzedawcy są bardziej skłonni na udzielenie dodatkowych rabatów.

Transport międzynarodowy Holandia – co na eksport, co na import

Holandia jest krajem, który najwięcej eksportuje żywności. Jest również miejsce, które zajmuje się sprzedażą kwiatów. Z czego słynie więc Holandia? Jest to kraj, który zajmuje się sprzedażą głównie pomidorów, ogórków, papryki oraz słynie z pięknych tulipanów, mieczyków, narcyzów czy hiacyntów (doritrans.com/transport-miedzynarodowy-holandia). Jeżeli więc rozważamy transport międzynarodowy, w którym będzie uczestniczyła Holandia możemy zdecydowanie postawić na importowanie tych produktów do Polski. Należy jednak wziąć pod uwagę, że kwiatów czy żywności są to produkty, które długo nie zachowają świeżości w związku z czym, niezbędne będą częste wyjazdy i a towar powinien być transportowany w szczególnych warunkach. Jeżeli jednak zależy nam na wysokiej jakości produktów bądź jesteśmy właścicielami kwiaciarni, w której klienci często pytają o kwiaty, bądź cebulki właśnie z Holandii warto rozważyć ich zakup bezpośrednio z kraju pochodzenia. Z Holandii możemy również sprowadzać samochody czy wszelkiego rodzaju produkty rolne.

Monitoring – skuteczny sposób zabezpieczenia miejsca pracy

0

Myślisz nad zwiększeniem bezpieczeństwa w twojej firmie? Powinieneś pomyśleć nad zainwestowaniem w monitoring CCTV, który jest obecnie uznawany za jeden z najlepszych sposobów na ochronę przedsiębiorstwa. Dzięki monitoringowi budynek twojej firmy będzie stale pod kontrolą, a ty będziesz mógł w spokoju wyjeżdżać, wiedząc, że nic złego się nie wydarzy. Sprawdź, przed czym może uchronić cię monitoring.

Czym jest monitoring CCTV?

Monitoring CCTV (w rozwinięciu Closed Circuit TeleVison) to inaczej telewizja przemysłowa, dzięki której można śledzić wydarzenia rejestrowane przez kilka lub kilkanaście kamer jednocześnie. Tego typu monitoring jest powszechnie stosowany m.in. w centrach handlowych, na ulicach miast, przy przejazdach kolejowych i w prywatnych przedsiębiorstwach.

Kiedy warto zdecydować się na monitoring CCTV?

Kiedy zależy Ci na monitorowaniu terenu całej firmy lub jego poszczególnych części. Zatrudnianie ochrony jest mniej opłacalne niż zamontowanie monitoringu. Kamery CCTV powinny być zamontowane wszędzie tam, gdzie:

  1. Znajdują się magazyny. Kamera to podstawowa ochrona przed kradzieżą dóbr z firmowych magazynów. Dziś już właściwie trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie przedsiębiorstwa bez dobrego zabezpieczenia w postaci kamery. Monitoring zapobiegnie ewentualnym włamaniom, a nawet gdyby do nich doszło, to dzięki nagraniom będzie można reagować natychmiast i zapobiec wyniesieniu materiałów z twojej firmy.
  2. W budynku znajdują się cenne sprzęty. Mowa tu np. o przedsiębiorstwach technicznych czy firmach samochodowych. Oczywiście w takich miejscach warto zainwestować w ochronę, ale monitoring CCTV będzie idealnym uzupełnieniem i zarazem ułatwieniem dla osób kontrolujących teren firmy. Warto rozplanować umieszczenie kamer nawet w kilkunastu miejscach. Dzięki temu firma będzie pod stałym nadzorem.
  3. Chcesz kontrolować osoby, które przebywają w danym budynku. W takim przypadku monitoring CCTV przydaje się zwłaszcza tam, gdzie jest dużo ludzi, a więc na przykład w kinach, restauracjach, hotelach i tak dalej. Tam monitoring umożliwi kontrolowanie na bieżąco sytuacji – przy dużym ruchu nie zawsze jesteśmy w stanie ogarnąć to, co się dzieje na sali. Za pomocą kamer będzie można więc zapobiec kradzieży i kontrolować, czy wszystko w pomieszczeniu odbywa się zgodnie z planem.
  4. Prowadzisz parking dla klientów. Na dużych, dostępnych dla wszystkich parkingach mogą zdarzać się kradzieże lub akty wandalizmu. Nie mamy wpływu na zachowania ludzkie, ale mamy wpływ na to, jak chronimy nasz parking. Bez monitoringu CCTV nie jesteśmy w stanie zapewnić klientowi gwarancji bezpieczeństwa. Na parkingu warto zamontować co najmniej kilka kamer, by zapewnić sobie doskonałą widoczność z każdej strony.

Podsumowując, dzięki kamerom CCTV zachowasz spokój ducha i zagwarantujesz klientom bezpieczeństwo przez dwadzieścia cztery godziny, niezależnie od tego, czy obsługujesz duże przedsiębiorstwo, czy prowadzisz małą firmę.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Team Prevent Sp. z o.o. z Pszczyny.

Systemy sprzedaży – czym jest sprzedaż relacyjna?

0

Jak sprzedawać, by osiągnąć największy zysk? To pytanie, na które każdy handlowiec ma inną odpowiedź. Czy są metody, które zawsze doprowadzą do sprzedaży? Nie. Jest za to sposób, by znacząco podnieść swój procent transakcji – sprzedaż relacyjna.

Trudne jest życie handlowca

Pozyskiwanie jadu węży, praca na platformie wiertniczej, strażak, spawacz podwodny, policjant i kierowca ciężarówki – to zawody uznawane za najniebezpieczniejsze na świecie. Głównie z powodu wysokiej śmiertelności. Co roku podczas służby ginie 320 stróżów prawa oraz 400 kierowców popularnych „TIR-ów”. W branży handlowej nie ma takiego problemu, więc jeżeli szukamy bezpiecznej pracy, to warto pomyśleć właśnie o handlu (bezpośrednim lub pośrednim) i sprzedaży. Jednak nie oznacza to, że handel to lekki kawałek chleba. Każda praca obarczona jest pewnym ryzykiem i odpowiedzialnością. W przypadku handlu (rozumianego nie jako sprzedaż w sklepie) jest ono o tyle wysokie, że od naszych wyników zależy nasza pensja. Większość handlowców nie ma umowy, w której jest zapisana stała i pewna pensja. A nawet jeżeli jest, to wynosi ona kilkaset złotych. Sprzedawcy usług i towarów swoje wynagrodzenie opierają na prowizjach. Oznacza to, że zarobią tyle, ile sprzedadzą. Jest to o tyle problematyczne, że w przypadku „suchego” miesiąca wypłata może ledwo pokryć rachunki za mieszkanie i kupno artykułów spożywczych. Z drugiej strony, w sprzyjającym okresie, możemy zarobić kilkanaście tysięcy złotych.

Trzeba mieć „gadane”

Dlatego w handlu nie każdy może zaistnieć. Jest to ciężki kawałek chleba, w którym trzeba się wyróżniać specjalnymi umiejętnościami. Nie tylko tymi „twardymi”, do których możemy zaliczyć m.in. znajomość języka niemieckiego na poziomie C2 czy wiedzę na temat nowoczesnych technologii, ale przede wszystkim umiejętności „miękkie”. Do tego rodzaju zdolności możemy zaliczyć praktycznie wszystko, czego nie da się zmierzyć lub zweryfikować testem. Kompetencje „miękkie” to m.in.: logiczne myślenie, zdolności perswazyjne, łatwość w nawiązywaniu relacji z klientem czy umiejętność pracy pod presją czasu. W pracy handlowca są one nawet ważniejsze niż te „twarde”. Czasem możemy nie wiedzieć dokładnie, jaki produkt sprzedajemy, ale jeżeli mamy „gadane”, możemy łatwo wyjść z tej opresji i sprzedać nasz produkt klientowi.

Systemy sprzedaży – sprzedaż relacyjna

Umiejętności „miękkie” i „twarde” są oczywiście bardzo ważne. Jednak równie istotny jest sposób sprzedaży towarów i usług. Jednym z nich jest sprzedaż relacyjna, która polega na zbudzeniu zainteresowania klienta, tak by sam zechciał kupić to, co mu oferujemy. Nie jest łatwo przyswoić tę sztukę, dlatego jest Adamgrzesik.pl – szkolenia systemy sprzedaży. Sprzedaż relacyjna składa się z sześciu kroków. Są to kolejno: przygotowanie, pierwsze wrażenie, zbudowanie relacji, prezentacja, wywieranie wpływu. Kończą się one zaś zamknięciem sprzedaży. W tego typu systemie sprzedaży główny nacisk kładzie się na wzbudzeniu zainteresowania klienta w taki sposób, by sprzedaż nie była dosłowną sprzedażą. Wykorzystujący sprzedaż relacyjną handlowiec podchodzi do tematu nieco inaczej niż w klasycznych systemach sprzedaży, co tylko podnosi procent jego skutecznych transakcji.

System ERP – dla kogo i kiedy wdrażać

0

Ostatnio coraz więcej uwagi przedsiębiorstwa poświęcają systemom ERP. To nowoczesne oprogramowanie dla przedsiębiorstw pozwala zdecydowanie ułatwić zarządzanie całością procesów, jakie zachodzą w każdej firmie.

Gdzie najlepiej zakupić pojemniki KLT?

0

Description seo: Odpowiedź na pytanie zawarte w tytule, jest bardzo prosta. Zarówno palety plastikowe, jak i skrzynki KLT najlepiej jest zakupić prosto u producenta. W innym przypadku można się nieco rozczarować jakością. Jeżeli zatem chodzi o pojemniki KLT Schoeller Allibert to jedyna, słuszna odpowiedź.

Jak chronić środowisko by nie łamać prawa?

0

W dzisiejszych czasach nie tylko ekolodzy zwracają uwagę na sytuację środowiska. I nic dziwnego – mocno wyeksploatowaliśmy naszą planetę. Działania zgodne z ochroną środowiska powinny być więc wdrażane w każdej firmie na tyle, na ile jest to możliwe. Tu z pomocą przychodzi przede wszystkim audyt środowiskowy.

Czym jest audyt środowiskowy i co daje Twojej firmie?

Audyt to nic innego jak zweryfikowanie działalności firmy i skontrolowanie, na ile jest ona zgodna z aspektami środowiskowymi. Opiera się on o wieloetapową aktywność, w ramach której sprawdza się zgodność działań produkcyjnych z ochroną środowiska (a więc obserwuje się m.in. emisję gazów do powietrza, ilość i jakość wytwarzanych odpadów, gospodarkę wodno-ściekową, wytwarzany hałas czy też ewentualne wytwarzanie odpadów niebezpiecznych). Wymagania prawne dotyczące ochrony środowiska obejmują wszystkie te zagadnienia, firma więc nie może mieć odstępstwa w żadnym ze wskazanych przypadków. Niestety, czasem bardzo łatwo coś przeoczyć, zwłaszcza, gdy przedsiębiorstwo prężnie działa i dużo się w nim dzieje. W takiej sytuacji warto skorzystać z przeprowadzenia audytu środowiskowego.

Dlaczego audyt jest tak ważny?

Ponieważ za nieprzestrzeganie prawa grożą sankcje karne. Warto pilnować przepisów – nie tylko nie szkodzimy wtedy środowisku, ale też unikamy sytuacji, w których wykryte nieprawidłowości w firmie wiązałyby się z konsekwencjami finansowymi.

Kompleksowość przeprowadzanego audytu środowiskowego umożliwia uniknięcia sankcji karnych. Zespół specjalistów skupia się na wszystkich szczegółach funkcjonowania firmy, dzięki czemu nie umknie im nawet najmniejszy błąd. Przed przeprowadzeniem audytu środowiskowego kontrolerzy sporządzą opis stanu aktualnego, by pod koniec porównać go z sytuacją po poprawie. To sprawi, że kierownik będzie mógł zapoznać się ze szczegółowym postępowaniem osób przeprowadzających audyt, a przy okazji będzie wiedział, jakich błędów należy unikać w przyszłości w firmie. Obniżenie kosztów związanych z karami jest szczególnie istotne zwłaszcza w tych przedsiębiorstwach, u których przy produkcji różnych rzeczy dochodzi do wytwarzania odpadów niebezpiecznych. Łatwo przekroczyć normy i nie zauważyć tego, a kary mogą być dotkliwe. Takie wydarzenia mogą również niekorzystnie wpływać na wizerunek firmy – dziś przedsiębiorstwa starają się dbać o środowisko i obniżać do minimum ewentualne zagrożenia, które niekorzystnie wpływają na stan przyrody.

Autor: Mariusz Zakrzewski. Artykuł “Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu” powstał dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Team Prevent Poland sp. z o.o. z Pszczyny.

Jaki system CRM w małej firmie?

0

Właściciele małych firm często popełniają jeden bardzo podstawowy błąd. Otóż sądzą oni, że rozwiązania i technologie, z których korzystają duże firmy i koncerny, kompletnie nie sprawdzą się w przypadku małych przedsiębiorstw. Dzisiaj jednakże konkurencja jest duża, a ponadto żeby się wybić trzeba właśnie myśleć tak, jak robią to właściciele koncernów. A zatem…

System CRM – doskonałe narzędzie

Przede wszystkim warto zainwestować w system CRM. Co to jest? Otóż jest narzędzie, które automatyzuje i usprawnia wszelkie procesy związane z pozyskiwaniem nowych klientów oraz utrzymywaniem dobrych relacji ze stałymi klientami. System ten umożliwia nam w jednym miejscu przechowanie wszelkich informacji na temat danych klientów np. ich wieku, rodzaju zakupów, kupowanych produktów itd. oraz następnie przeprowadza automatyczną ich analizę.

Oczywiście CRM spełnia jeszcze wiele innych funkcji, które różnią się w zależności od rozszerzenia programu czy rodzaju samego programu. Dzięki niemu można zautomatyzować nie tylko obsługę klienta ale też sam marketing oraz sprzedaż. Słowem – CRM może dokonać pełnej analizy w zasadzie wszelkich aspektów pracy firmy związanych ze sprzedażą.

CRM dla małych firm

Czy jednak taki system potrzebny jest małym firmom? Bez wątpienia tak! W końcu każde przedsiębiorstwo chce pozyskać i utrzymać jak najwięcej klientów. Nawet jeśli nie chcemy bardzo rozwijać firmy, to jednak musimy dbać o klientów, aby utrzymać się na rynku. Inwestując w CRM dla małych firm warto jednak pamiętać o kilku rzeczach:

1) wersja programu

Przemyślmy, czego dokładnie potrzebujemy, jakie rozszerzenia będą nam potrzebne, wypróbujmy wersję podstawową.

2) mobilność

System CRM, który wybierzemy, powinien być mobilny. To nam da możliwość szybkiego i skutecznego zarządzania firmą.

3) praca online

System powinien także pracować w trybie online. To pomoże nam kontrolować firmę.

Książki dla specjalistów z księgarni wysyłkowych

0

Specjaliści z różnych dziedzin, na przykład takich jak psychologia, pedagogika, socjologia czy antropologia, muszą na bieżąco zaznajamiać się z najnowszą literaturą branżową. To jedyny sposób, aby po ukończeniu Uniwersytetu być nadal za pan brat z najnowszą wiedzą, w końcu właśnie w tych dziedzinach nieustannie toczą się jakieś badania naukowe. Wbrew pozorom nie jest jednak wcale łatwo kupić tak specjalistyczną literaturę, czasami trzeba włożyć sporo wysiłku w to, by kupić tytuły na odpowiednio naukowym poziomie. Jest to szczególnie ważne dla osób, które same prowadzą jakieś badania naukowe, na przykład w związku z otworzeniem przewodu doktorskiego. Zatem gdzie szukać książek z tak specyficznej dyscypliny jaką jest psycholingwistyka, będąca nauką na pograniczu psychologii i językoznawstwa.

Psycholingwistyka w księgarni internetowej

Chociaż poszukiwania nie należą do łatwych, ciekawe tytuły można znaleźć w księgarni internetowej livro.pl. To jedna z nielicznych w Polsce księgarni, która ma taki szeroki wybór różnego rodzaju tytułów, w tym również książek naukowych. Osoby które zajmują się badaniami psycholingwistycznymi w swojej pracy zawodowej lub zwyczajnie chciałyby zgłębić trochę tą dziedzinę wiedzy, powinny zapoznać się z tym, co można kupić w livro.pl. Oczywiście to jeden z najwygodniejszych sposobów robienia zakupów, ponieważ zamówione książki wędrują do nas najpóźniej dzień po dokonaniu zapłaty.

Największe plusy zakupu książek w księgarni wysyłkowej

Zatem podczas poszukiwania branżowych książek wystarczy czasem uzbroić się w komputer z Internetem oraz kubek herbaty. Można wygodnie umościć się na swojej kanapie i przeglądać oferty księgarni wysyłkowych. W takich miejscach ceny książek mogą być nawet o 25% niższe niż w najbardziej popularnych księgarniach stacjonarnych. A 25% mniej od ceny podstawowej to naprawdę dużo, szczególnie że książki naukowe zwykle kosztują sporo. Poza tym mamy pewność, że dotrą do nas w nienagannym stanie, nie będą zniszczone od przeglądania przez innych klientów, jak to często bywa z książkami kupionymi w księgarniach stacjonarnych. Te kupione przez internet wyglądają jakby dopiero wyszły z drukarni. A przecież każdemu kto wydaje pieniądze na książki też na tym zależy.

Gdzie jeszcze szukać książek branżowych?

Poza księgarniami warto książek branżowych szukać również w antykwariatach, trzeba jednak nastawić się na to, że trudno znaleźć tam najnowsze pozycje. Zwykle w tego typu miejscach ludzie oddają stare książki, w których wiedza jest już trochę przeterminowana. Akurat w dziedzinie psycholingwistyki sporo dzieje się w badaniach, dlatego nowe tytuły są często wydawane, a sama dziedzina tej wiedzy dynamicznie się rozwija. Zatem po ciekawe książki lepiej zaglądać pod internetowe adresy o tanich księgarni wysyłkowych niż do antykwariatów czy komisów z książkami. Nie jest jednak wykluczone, że szczęście dopisze i uda się znaleźć używana książkę sprzed roku czy dwóch, a zatem z wciąż aktualną wiedzą. Zatem poszukiwania warto prowadzić na kilku frontach, a wtedy z pewnością będą bardziej owocne.

Co zrobić, aby wdrożyć najlepszy system elektronicznego obiegu dokumentów?

0

Wdrożenie systemu elektronicznego obiegu dokumentów jawi się wielu przedsiębiorcom jako rewolucja niemal niemożliwa do realizacji. Dlaczego? Po pierwsze, zmiana systemu obiegu dokumentów jest naprawdę dużą i znaczącą zmianą, po drugie zaś – większość przedsiębiorców nie wie, w jaki sposób się do tego przygotować. Co zrobić jeszcze przed wyborem odpowiedniego narzędzia, aby zmiana sposobu obiegu dokumentacji nie okazała się skokiem na głęboką wodę?

ZOBACZ TEŻ