Obniż swoje OC nawet o kilkaset złotych!

0

W dzisiejszych czasach poszukiwanie tańszych rozwiązań stało się standardem codziennego życia. Okazuje się, że istnieje możliwość ograniczenia wydatków nie tylko dotyczących prowadzenia gospodarstwa domowego, ale również tych, które są związane z eksploatacją posiadanego samochodu.

Na czym polega mała księgowość?

0

Jeśli planujesz założenie własnej firmy, z pewnością wiesz, że czkającym Cię obowiązkiem jest ewidencjonowanie dokonywanych operacji gospodarczych. Zyski i wydatki można rozliczać poprzez dwie formy: uproszczoną i pełną księgowość. Uproszczona księgowość, zwana również małą, to rozwiązanie polecane początkującym przedsiębiorcom – sprawdź więc, na czym polega.

Co powinieneś wiedzieć o funduszach emerytalnych zanim wybierzesz jeden z nich?

0

W ramach II filaru z myślą o przyszłej emeryturze możesz oszczędzać wyłącznie w ZUS-ie lub w ZUS-ie i OFE – decyzja należy do Ciebie. Czy warto zdecydować się na fundusz emerytalny? Co powinieneś wiedzieć o działalności tych podmiotów?

Woda w siedzibach firm

0

W siedzibie każdej firmy powinien znajdować się dystrybutor wody. Ich popularność z roku na rok cały czas rośnie i często można je spotkać również w obiektach użytku publicznego, jak również w prywatnych domach.

Faktura 2018

0

Każdy, kto pracuje w księgowości, doskonale wie, jak ważne jest dysponowanie dobrym programem księgowym, umożliwiającym łatwe i szybkie wystawianie faktur. Od pewnego czasu wiadomo także, że ręczne wystawianie faktur odejdzie do lamusa, ponieważ wraz z nowym rokiem, zaczną obowiązywać nowe ustalenia. Jakie i co to oznacza dla księgowych? Sprawdziliśmy.

Konto, które chciałby mieć każdy Polak

0

Nie da się jednoznacznie określić, które konto w banku jest najlepsze. Wiele zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji klientów tychże instytucji. Przeglądając różnorodne oferty banków komercyjnych, da się jednak wyróżnić kryteria, które wydają się być dla Polaków najkorzystniejsze.

Co to jest ISO?

0

ISO to nazwa Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej, która zrzesza organizacje normalizacyjne, działające w poszczególnych państwach członkowskich.

Inwestowanie oszczędności dla początkujących

0

Sprawne inwestowanie pieniędzy wymaga określonej strategii. Nikt nie pojął jeszcze tej sztuki perfekcyjnie i każdy kiedyś był początkującym. Ci, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w zakresie zarabiania na zgromadzonych oszczędnościach, w pierwszej kolejności powinni odpowiedzieć sobie na szereg pytań.

W jaki sposób zmonetyzować video na Facebooku?

0

Video online angażuje najbardziej, w 2016 roku użytkownicy Facebooka oglądali za pomocą tego portalu aż 100 milionów godzin wideo dziennie. Potencjał zarówno portalu Zuckerbergaj, jak również filmów video jest ogromny. Postanowiono więc pójść o duży krok dalej, czyli zmonetyzować video na Facebook’u. To duża szansa dla reklamodawców.

Jak chronić kartę zbliżeniową?

0

Technologia PayPass jest bardzo wygodna, ale rodzi też pewne zagrożenia. Podstawową obawą każdego posiadacza karty zbliżeniowej jest to, czy ktoś nie zeskanuje jej bez zgody posiadacza. W mediach głośno było o przypadkach kradzieży pieniędzy przez złodziei wyposażonych w przenośne skanery PayPass. Wystarczy przyłożyć takie urządzenie do karty, by ściągnąć z konta kilkadziesiąt złotych. Technologia zbliżeniowa jest też minusem, gdy karta zostanie skradziona albo zgubiona. Szczęśliwy (i nieuczciwy) znalazca będzie mógł swobodnie płacić, bez konieczności wprowadzania PIN-u. Co robić, aby zniwelować te wady technologii PayPass? Jak chronić kartę zbliżeniową? Poniżej kilka podpowiedzi.

Uważaj, gdzie chowasz kartę

Komunikacja karty z innym urządzeniem jest łatwiejsza, gdy karta znajduje się na wierzchu, np. w zewnętrznej przegródce plecaka. Tym gorzej, gdy jest widoczna, bo np. kieszonka jest półprzejrzysta. Jeśli chcesz schować kartę do plecaka czy torby, umieść ją raczej wewnątrz torby albo w środku portfela. W ten sposób utrudnisz komunikację z ewentualnymi urządzeniami wyłudzaczy.

Odpowiednie etui ochroni kartę zbliżeniową

Dobrą odpowiedzią na pytanie o to jak chronić kartę zbliżeniową jest również etui, które uniemożliwia komunikację z zewnętrznymi urządzeniami. Taka osłona ekranuje częstotliwości wykorzystywane do komunikacji PayPass. Wobec tego kartę można nosić nawet na wierzchu – żaden niekontrolowany „zakup” nie będzie miał miejsca.

Etui jest też bardzo wygodne – to z reguły wąski pokrowiec przypominający etui na dokumenty. W sprzedaży można znaleźć eleganckie modele ochronne, które zmieszczą kilka kart oraz dowód i prawo jazdy. Wówczas otrzymujesz produkt 2w1 – stylowy pokrowiec i ochronę przeciw wyłudzaczom PayPass.

Limity płatności na koncie

Każdy użytkownik może skonfigurować sposób działania karty płatniczej. Wystarczy, że wejdziesz na swoje konto internetowe, by zmienić limity wypłat z bankomatów czy dzienny limit przelewów wychodzących. To samo dotyczy płatności zbliżeniowych. Jeżeli boisz się, że karta może być wykorzystana nie po Twojej myśli, ustaw mniejsze limity na karcie.

Aby całkowicie chronić kartę zbliżeniową możesz wpisać minimalną dostępną wartość (albo 0 zł). Wówczas każda transakcja będzie wymagała podania PIN-u, czyli złodziej lub nieuczciwy znalazca nie będą mieli szans, by skorzystać z Twoich środków. Warto dodać, że obniżenie limitu nie oznacza wyłączenie technologii zbliżeniowej. Wciąż będziesz mógł wygodnie płacić kartą poprzez przykładanie jej do terminala. Po prostu każda taka transakcja będzie wymagała dodatkowego podania PIN-u.

Zgubiona karta zbliżeniowa

Jeżeli kiedykolwiek zdarzy Ci się zgubić kartę, a nie zdążyłeś wcześniej przestawić limitów, pierwszą reakcją powinien być telefon do banku. Numer infolinii łatwo znajdziesz w internecie lub w aplikacji mobilnej. Po co dzwonić i jak chronić kartę zbliżeniową w ten sposób? Po Twoim zawiadomieniu o zgubieniu, karta zostanie zablokowana. Na początku możliwa jest blokada tymczasowa. Jeżeli karta się nie znajdzie, zostanie trwałe deaktywowana i będziesz musiał zamówić nową.

Ponadto warto zajrzeć do aplikacji mobilnej oraz przejrzeć opcje dostępne na koncie internetowym. Niektóre banki pozwalają na samodzielne tymczasowe blokowania karty.

ZOBACZ TEŻ