Woda pitna dla pracowników – czy wiesz, że masz obowiązek ją dostarczyć?

0

Zgodnie z przepisami obowiązującego w naszym kraju Kodeksu Pracy pracownik ma prawo do stałego i nieograniczonego dostępu do wody pitnej. Każdy pracodawca staje w pewnym momencie przed dylematem, w jaki najbardziej wygodny, ekonomiczny i do tego ekologiczny sposób zadbać o potrzeby swoich pracowników. Jak najlepiej wywiązać się ze swoich względem nich obowiązków?

Elementy, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru programu magazynowego

0

Zapanowanie nad magazynem to bardzo ważny proces, który warunkuje sprawną funkcjonalność całego przedsiębiorstwa, umożliwia kontrolę stanu asortymentu, szybkie wychwycenie ewentualnych zagubień lub kradzieży, łatwą lokalizację danego towaru na hali oraz możliwość przeprowadzenia analizy wydajności procesów odbywających się na nim. Jest to czynność wieloetapowa, która musi uwzględnić pracę nad wieloma aspektami codziennego funkcjonowania magazynu oraz z olbrzymią ilością danych liczbowych. Pomaga w tym optymalny program do obsługi procesów magazynowych, jak np. LoMag. Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę, by wybrać odpowiednie oprogramowanie.

Najważniejszym czynnikiem jest sprawdzenie czy program ma strukturę otwartą pod kątem możliwości rozbudowania jego funkcjonalności. Wiele programów oferuje jedynie standardowe opcje, które szybko mogą okazać się niewystarczające np. po obmyśleniu nowych strategii usprawniających przebieg pracy. Program magazynowy musi zatem mieć możliwość dostosowania do nowych warunków i rozbudowania swoich funkcji.

Warto zwrócić jeszcze uwagę na kilka dodatkowych czynników. Szybkie i sprawne działanie programu uwarunkowane jest jego instalacją na sprzęcie, który spełnia wymagania techniczne. Sprawdźmy, zatem jakie one są. Awaryjność aplikacji wpływa na zastój i zaburza ciągłość pracy i przepływu towarów. Warto zorientować się w opiniach o programie i wybrać taki, który będzie najmniej awaryjny. Warto zwrócić też uwagę na fakt, w jakim stopniu pomoc oferuje producent w zakresie wgrywania aktualizacji, nie działania aplikacji czy szkolenia z obsługi.

Jaki prezent kupić dziecku na Mikołaja?

0

Mikołajkowe prezenty to prezenty, które zazwyczaj są nieco skromniejsze niż prezenty wręczane z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Oczywiście, nie oznacza to, że nie trzeba na nie przeznaczyć większych nakładów finansowych. W związku z tym, dobrze trzeba przemyśleć, co planujemy kupić dziecku. Dzięki temu będziemy mogli idealnie rozplanować przedświąteczne wydatki.

Jak inwestować długoterminowo?

0

Inwestowanie długoterminowe jest częściej wybierane aniżeli inwestowanie krótkoterminowe. Zwłaszcza zaś decydują się na to osoby, które są świadome tego, jak ważne jest pomnażanie posiadanego kapitału oraz zabezpieczenie swojej przyszłości oraz przyszłości swoich bliskich.

Jak nauczyć się mówić po angielsku?

0

Wiele z osób uczących się angielskiego ma problem z mówieniem po angielsku. Pomimo tego, że znają gramatykę, słownictwo i wiedzą jak poprawnie budować zdania, nie mają odwagi otworzyć ust. Rozmowa twarzą w twarz z drugim człowiekiem budzi w nich strach, a proste pytanie skierowane do nich sprawia, że nie mogą wypowiedzieć ani słowa. Dziwne prawda? No może trochę, ale do wyeliminowania! Zwykle jest to spowodowane pewnymi błędami w nauce języka. Mam nadzieję, że poniższy wpis otworzy Wasze usta i rozwiąże języki! 🙂

Jakie błędy popełniamy?

Nauka języka „po cichu”.

Dotyczy to głównie osób, które uczą się samodzielnie albo w większych grupach, gdzie nie mają okazji porozmawiać w obcym języku. Taki problem mają również osoby nieśmiałe, które w miarę możliwości ograniczają swoje wypowiedzi do minimum.

Nauka tylko słówek

Oczywiście, że ogromny zasób słownictwa to klucz do bogatych wypowiedzi, ale co z tego jeśli znamy fachowe określenia na każdy element platformy wiertniczej, a nie potrafimy na ulicy zapytać gdzie jest najbliższy spożywczak? Znajomość samych słówek nie pozwoli nam na swobodną komunikację.

Chęć bycia 100% poprawnym

Wiele jest osób, które boją się popełnienia błędu. Czy to w wymowie, czy w gramatyce chcą być w stu procentach poprawne. Nie róbmy tak, na prawdę popełnienie drobnego błędu podczas rozmowy nie jest absolutnie niczym złym.

Przekładanie z polskiego

Dosłowne tłumaczenie z polskiego na angielski jest często spotykanym błędem. Szczególnie przez osoby, które znają tylko pewne słownictwo. Uboga wiedza na temat wyrażeń i sformułowań prowadzi do śmiesznych wypowiedzi.

Jak temu zaradzić?

Mów! Głośno i wyraźnie!

Nie bój się mówić, na prawdę! To nieodzowny element nauki języka. Jeśli nie chcesz być ograniczony tylko do rozumienia i porozumiewania się w piśmie musisz otworzyć usta! Jeśli jesteś w grupie masz ułatwione zadanie, jeśli jesteś zdany sam na siebie – skorzystaj z internetu!

Zamiast słówek – wyrażenia i zwroty!

Samo słownictwo nie pozwoli na komfortowe porozumiewanie się. Znajomość wielu popularnych zwrotów i sformułowań uzupełniona ciekawymi słówkami to pewny sposób na łatwą komunikację. Na podstawie jednego uniwersalnego wyrażenia możemy zbudować wiele wypowiedzi.

Nie bój się błędów

Nie ma nic złego w nie do końca poprawnej gramatycznie wypowiedzi podczas rozmowy. Rozmówca na pewno nie wyśmieje nas, a doceni, że pomimo problemów z językiem nadal próbujemy się z nim porozumieć. Również często otrzymamy przydatne wskazówki, jeśli osoba z którą rozmawiamy włada językiem lepiej od nas.

Angielski i polski to dwie różne bajki

Te języki znacznie odbiegają od siebie gramatyką. Inaczej budowane są zdania, konstruowane pytania, a także różny jest szyk wyrazów w zdaniu. Używamy różnych sformułowań, które niekoniecznie będą poprawne w drugim języku. Mówiąc po angielsku powinniśmy „odciąć się” od polskiej gramatyki.

Artykuł powstał we współpracy z: Speakin.pl

Jak działa ubezpieczenie zdrowotne podczas wyjazdu za granice?

0

Mimo iż letnie wyjazdy już za nami to jednak pora jesienno-zimowa jeszcze częściej zachęca nas do odwiedzania ciepłych krajów. Warto nie tylko pomyśleć o tym, jak zorganizować ciepłe oraz beztroskie wakacje, ale też warto zastanowić się nad ewentualnymi sytuacjami losowymi, które mogą przydarzyć się nam za granicą. Przydatne okaże się zatem ubezpieczenie zdrowotne.

Gdzie wymienić walutę? Kantor internetowy vs. kantor stacjonarny

0

Przed wyjazdem za granicę zazwyczaj mamy dużo dodatkowych obowiązków, a pracy nigdy mniej. Stres i obawy przed tym, że coś umknie naszej uwadze, często jest przyczyną wymiany walut po bardzo niekorzystnym kursie. Kantor wybieramy nie po wcześniejszej analizie porównawczej kursów w kilku placówka, a przypadkowo, do którego było nam „po drodze”. Jest jeszcze jedna możliwość – wymiana walut przez Internet. Wiedzą o niej prawie wszyscy, jednak tylko część z niej korzysta.

Obniż swoje OC nawet o kilkaset złotych!

0

W dzisiejszych czasach poszukiwanie tańszych rozwiązań stało się standardem codziennego życia. Okazuje się, że istnieje możliwość ograniczenia wydatków nie tylko dotyczących prowadzenia gospodarstwa domowego, ale również tych, które są związane z eksploatacją posiadanego samochodu.

Na czym polega mała księgowość?

0

Jeśli planujesz założenie własnej firmy, z pewnością wiesz, że czkającym Cię obowiązkiem jest ewidencjonowanie dokonywanych operacji gospodarczych. Zyski i wydatki można rozliczać poprzez dwie formy: uproszczoną i pełną księgowość. Uproszczona księgowość, zwana również małą, to rozwiązanie polecane początkującym przedsiębiorcom – sprawdź więc, na czym polega.

Co powinieneś wiedzieć o funduszach emerytalnych zanim wybierzesz jeden z nich?

0

W ramach II filaru z myślą o przyszłej emeryturze możesz oszczędzać wyłącznie w ZUS-ie lub w ZUS-ie i OFE – decyzja należy do Ciebie. Czy warto zdecydować się na fundusz emerytalny? Co powinieneś wiedzieć o działalności tych podmiotów?

ZOBACZ TEŻ