System ERP – dla kogo i kiedy wdrażać

0

Ostatnio coraz więcej uwagi przedsiębiorstwa poświęcają systemom ERP. To nowoczesne oprogramowanie dla przedsiębiorstw pozwala zdecydowanie ułatwić zarządzanie całością procesów, jakie zachodzą w każdej firmie.

Gdzie najlepiej zakupić pojemniki KLT?

0

Description seo: Odpowiedź na pytanie zawarte w tytule, jest bardzo prosta. Zarówno palety plastikowe, jak i skrzynki KLT najlepiej jest zakupić prosto u producenta. W innym przypadku można się nieco rozczarować jakością. Jeżeli zatem chodzi o pojemniki KLT Schoeller Allibert to jedyna, słuszna odpowiedź.

Jak chronić środowisko by nie łamać prawa?

0

W dzisiejszych czasach nie tylko ekolodzy zwracają uwagę na sytuację środowiska. I nic dziwnego – mocno wyeksploatowaliśmy naszą planetę. Działania zgodne z ochroną środowiska powinny być więc wdrażane w każdej firmie na tyle, na ile jest to możliwe. Tu z pomocą przychodzi przede wszystkim audyt środowiskowy.

Czym jest audyt środowiskowy i co daje Twojej firmie?

Audyt to nic innego jak zweryfikowanie działalności firmy i skontrolowanie, na ile jest ona zgodna z aspektami środowiskowymi. Opiera się on o wieloetapową aktywność, w ramach której sprawdza się zgodność działań produkcyjnych z ochroną środowiska (a więc obserwuje się m.in. emisję gazów do powietrza, ilość i jakość wytwarzanych odpadów, gospodarkę wodno-ściekową, wytwarzany hałas czy też ewentualne wytwarzanie odpadów niebezpiecznych). Wymagania prawne dotyczące ochrony środowiska obejmują wszystkie te zagadnienia, firma więc nie może mieć odstępstwa w żadnym ze wskazanych przypadków. Niestety, czasem bardzo łatwo coś przeoczyć, zwłaszcza, gdy przedsiębiorstwo prężnie działa i dużo się w nim dzieje. W takiej sytuacji warto skorzystać z przeprowadzenia audytu środowiskowego.

Dlaczego audyt jest tak ważny?

Ponieważ za nieprzestrzeganie prawa grożą sankcje karne. Warto pilnować przepisów – nie tylko nie szkodzimy wtedy środowisku, ale też unikamy sytuacji, w których wykryte nieprawidłowości w firmie wiązałyby się z konsekwencjami finansowymi.

Kompleksowość przeprowadzanego audytu środowiskowego umożliwia uniknięcia sankcji karnych. Zespół specjalistów skupia się na wszystkich szczegółach funkcjonowania firmy, dzięki czemu nie umknie im nawet najmniejszy błąd. Przed przeprowadzeniem audytu środowiskowego kontrolerzy sporządzą opis stanu aktualnego, by pod koniec porównać go z sytuacją po poprawie. To sprawi, że kierownik będzie mógł zapoznać się ze szczegółowym postępowaniem osób przeprowadzających audyt, a przy okazji będzie wiedział, jakich błędów należy unikać w przyszłości w firmie. Obniżenie kosztów związanych z karami jest szczególnie istotne zwłaszcza w tych przedsiębiorstwach, u których przy produkcji różnych rzeczy dochodzi do wytwarzania odpadów niebezpiecznych. Łatwo przekroczyć normy i nie zauważyć tego, a kary mogą być dotkliwe. Takie wydarzenia mogą również niekorzystnie wpływać na wizerunek firmy – dziś przedsiębiorstwa starają się dbać o środowisko i obniżać do minimum ewentualne zagrożenia, które niekorzystnie wpływają na stan przyrody.

Autor: Mariusz Zakrzewski. Artykuł “Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu” powstał dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Team Prevent Poland sp. z o.o. z Pszczyny.

Jaki system CRM w małej firmie?

0

Właściciele małych firm często popełniają jeden bardzo podstawowy błąd. Otóż sądzą oni, że rozwiązania i technologie, z których korzystają duże firmy i koncerny, kompletnie nie sprawdzą się w przypadku małych przedsiębiorstw. Dzisiaj jednakże konkurencja jest duża, a ponadto żeby się wybić trzeba właśnie myśleć tak, jak robią to właściciele koncernów. A zatem…

System CRM – doskonałe narzędzie

Przede wszystkim warto zainwestować w system CRM. Co to jest? Otóż jest narzędzie, które automatyzuje i usprawnia wszelkie procesy związane z pozyskiwaniem nowych klientów oraz utrzymywaniem dobrych relacji ze stałymi klientami. System ten umożliwia nam w jednym miejscu przechowanie wszelkich informacji na temat danych klientów np. ich wieku, rodzaju zakupów, kupowanych produktów itd. oraz następnie przeprowadza automatyczną ich analizę.

Oczywiście CRM spełnia jeszcze wiele innych funkcji, które różnią się w zależności od rozszerzenia programu czy rodzaju samego programu. Dzięki niemu można zautomatyzować nie tylko obsługę klienta ale też sam marketing oraz sprzedaż. Słowem – CRM może dokonać pełnej analizy w zasadzie wszelkich aspektów pracy firmy związanych ze sprzedażą.

CRM dla małych firm

Czy jednak taki system potrzebny jest małym firmom? Bez wątpienia tak! W końcu każde przedsiębiorstwo chce pozyskać i utrzymać jak najwięcej klientów. Nawet jeśli nie chcemy bardzo rozwijać firmy, to jednak musimy dbać o klientów, aby utrzymać się na rynku. Inwestując w CRM dla małych firm warto jednak pamiętać o kilku rzeczach:

1) wersja programu

Przemyślmy, czego dokładnie potrzebujemy, jakie rozszerzenia będą nam potrzebne, wypróbujmy wersję podstawową.

2) mobilność

System CRM, który wybierzemy, powinien być mobilny. To nam da możliwość szybkiego i skutecznego zarządzania firmą.

3) praca online

System powinien także pracować w trybie online. To pomoże nam kontrolować firmę.

Książki dla specjalistów z księgarni wysyłkowych

0

Specjaliści z różnych dziedzin, na przykład takich jak psychologia, pedagogika, socjologia czy antropologia, muszą na bieżąco zaznajamiać się z najnowszą literaturą branżową. To jedyny sposób, aby po ukończeniu Uniwersytetu być nadal za pan brat z najnowszą wiedzą, w końcu właśnie w tych dziedzinach nieustannie toczą się jakieś badania naukowe. Wbrew pozorom nie jest jednak wcale łatwo kupić tak specjalistyczną literaturę, czasami trzeba włożyć sporo wysiłku w to, by kupić tytuły na odpowiednio naukowym poziomie. Jest to szczególnie ważne dla osób, które same prowadzą jakieś badania naukowe, na przykład w związku z otworzeniem przewodu doktorskiego. Zatem gdzie szukać książek z tak specyficznej dyscypliny jaką jest psycholingwistyka, będąca nauką na pograniczu psychologii i językoznawstwa.

Psycholingwistyka w księgarni internetowej

Chociaż poszukiwania nie należą do łatwych, ciekawe tytuły można znaleźć w księgarni internetowej livro.pl. To jedna z nielicznych w Polsce księgarni, która ma taki szeroki wybór różnego rodzaju tytułów, w tym również książek naukowych. Osoby które zajmują się badaniami psycholingwistycznymi w swojej pracy zawodowej lub zwyczajnie chciałyby zgłębić trochę tą dziedzinę wiedzy, powinny zapoznać się z tym, co można kupić w livro.pl. Oczywiście to jeden z najwygodniejszych sposobów robienia zakupów, ponieważ zamówione książki wędrują do nas najpóźniej dzień po dokonaniu zapłaty.

Największe plusy zakupu książek w księgarni wysyłkowej

Zatem podczas poszukiwania branżowych książek wystarczy czasem uzbroić się w komputer z Internetem oraz kubek herbaty. Można wygodnie umościć się na swojej kanapie i przeglądać oferty księgarni wysyłkowych. W takich miejscach ceny książek mogą być nawet o 25% niższe niż w najbardziej popularnych księgarniach stacjonarnych. A 25% mniej od ceny podstawowej to naprawdę dużo, szczególnie że książki naukowe zwykle kosztują sporo. Poza tym mamy pewność, że dotrą do nas w nienagannym stanie, nie będą zniszczone od przeglądania przez innych klientów, jak to często bywa z książkami kupionymi w księgarniach stacjonarnych. Te kupione przez internet wyglądają jakby dopiero wyszły z drukarni. A przecież każdemu kto wydaje pieniądze na książki też na tym zależy.

Gdzie jeszcze szukać książek branżowych?

Poza księgarniami warto książek branżowych szukać również w antykwariatach, trzeba jednak nastawić się na to, że trudno znaleźć tam najnowsze pozycje. Zwykle w tego typu miejscach ludzie oddają stare książki, w których wiedza jest już trochę przeterminowana. Akurat w dziedzinie psycholingwistyki sporo dzieje się w badaniach, dlatego nowe tytuły są często wydawane, a sama dziedzina tej wiedzy dynamicznie się rozwija. Zatem po ciekawe książki lepiej zaglądać pod internetowe adresy o tanich księgarni wysyłkowych niż do antykwariatów czy komisów z książkami. Nie jest jednak wykluczone, że szczęście dopisze i uda się znaleźć używana książkę sprzed roku czy dwóch, a zatem z wciąż aktualną wiedzą. Zatem poszukiwania warto prowadzić na kilku frontach, a wtedy z pewnością będą bardziej owocne.

Co zrobić, aby wdrożyć najlepszy system elektronicznego obiegu dokumentów?

0

Wdrożenie systemu elektronicznego obiegu dokumentów jawi się wielu przedsiębiorcom jako rewolucja niemal niemożliwa do realizacji. Dlaczego? Po pierwsze, zmiana systemu obiegu dokumentów jest naprawdę dużą i znaczącą zmianą, po drugie zaś – większość przedsiębiorców nie wie, w jaki sposób się do tego przygotować. Co zrobić jeszcze przed wyborem odpowiedniego narzędzia, aby zmiana sposobu obiegu dokumentacji nie okazała się skokiem na głęboką wodę?

Jak w prosty sposób zwiększyć ilość klientów o 40%

0

Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. W internecie taki efekt można osiągnąć w dość prosty sposób. Dokładnie opiszę jak możesz to osiągnąć w swoim biznesie.

Moda na sterylne warunki – czy to na pewno dobre rozwiązanie?

0
sprzątanie biur w warszawie

Naukowcy potwierdzają, że życie w sterylnych warunkach nie jest dobre dla naszego zdrowia. Okazuje się, że zbytnia higiena doprowadza do coraz częstszych przypadków zachorowań na astmę oraz liczne alergie. Tego rodzaju schorzenia są diagnozowane dzisiaj nawet kilka razy częściej aniżeli jeszcze kilka lat temu.

Ciekawostką jest fakt, że mieszkańcy krajów wysoce rozwiniętych zapadają na choroby górnego układu oddechowego oraz choroby skóry częściej niż ci, którzy żyją w krajach tzw. Trzeciego Świata. Co więcej, coraz głośniej mówi się o wpływie zbytniej czystości na funkcjonowanie naszego serca.

Dlaczego właściwie nie należy żyć w pełnej sterylności? Przecież tylko wtedy nie mamy kontaktu z bakteriami i drobnoustrojami, które mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Odpowiedź jest nieco przewrotna – to właśnie brak kontaktu z zarazkami osłabia nasz organizm i powoduje brak bariery ochronnej. Organizm nie jest chroniony, bo nie musi. W sytuacji kontaktu z bakteriami nie potrafi walczyć i automatycznie pojawia się stan zapalny.

Nie oznacza to oczywiście, że powinniśmy zaprzestać sprzątania. Nie popadajmy w skrajności. Zarówno zbytnia sterylność, jak i brud nie jest korzystny. Nie można jednak przesadzać. Codzienne sprzątanie biur w warszawie powinno polegać na wyczyszczeniu toalet i starciu kurzu. Nie trzeba jednak każdego dnia prać wykładziny ani myć okien. Takie czynności można przeprowadzić raz na kilka miesięcy albo w zależności od poziomu zabrudzeń.

Czynności porządkowe w domu powinny przebiegać podobnie. Weźmy też pod uwagę czynniki estetyczne. Sprzątamy przecież nie tylko dla zdrowia, ale też dla komfortu przebywania w danym pomieszczeniu. Jest to tak samo ważne w miejscach publicznych, jak i tych całkowicie prywatnych.

Nie popadajmy jednak w paranoję. Biuro czy domowy salon rzadko kiedy przypominają te z okładek wnętrzarskich katalogów. Ma być schludnie i czysto, ale nie traćmy czasu na codzienną gonitwę z mopem czy ściereczką z mikrofibry do ściągania kurzu.

Jak korzystnie wysłać paczkę?

0

Każdy, kto musiał kiedyś choć raz w życiu wysłać jakąś paczkę, znakomicie orientuje się, że to nie jest wcale taka tania opcja. Nawet kupując coś w Internecie zdarzały się przecież kuriozalne sytuacje, w których to więcej płaciliśmy za przesyłkę niż za zakupiony i oddany do wysyłki produkt. Dlatego też zdecydowanie warto przeczytać poniższy poradnik. Dzięki niemu unikniemy astronomicznych opłat za przesyłki międzynarodowe i krajowe.

Paczka idealna

Zanim przejdziemy do dalszych punktów, warto pokrótce wyobrazić sobie, jak wyglądałaby przesyłka idealna. Oczywiście nie byłaby droga – to rzecz absolutnie podstawowa. Ponadto musiałaby szybko dotrzeć do punktu docelowego i w żadnym bądź razie nie ulec po drodze nawet najmniejszemu zniszczeniu. Co więcej – dobrze by było, gdybyśmy nie musieli przemierzać ogromnych odległości czy stać w kolejkach, aby ją nadać albo odebrać. Warto jednak wspomnieć, że wszystkie powyższe cechy rzadko kiedy stanowią zalety jednej paczki. Dobrze jest zatem zdecydować, na czym w zasadzie nam najbardziej zależy.

Kurier a może poczta?

Przede wszystkim należy zadać sobie to pytanie – czy lepiej będzie wysłać naszą paczkę kurierem, czy też może przez pocztę? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka oczywista. Przede wszystkim bowiem zależy ona od tego, co też chcemy wysłać. Przy pewnych rodzajach przesyłek w zasadzie nie mamy się co zastanawiać – tu po prostu trzeba wybrać kuriera. Jakie to będą przesyłki?

Praca specjalnie dla kuriera

Przede wszystkim firmie kurierskiej lepiej jest zlecić wielkogabarytowe przesyłki. Wówczas mamy pewność, że dotrą one w nienaruszonym stanie. Podobnie zresztą wszelkie naprawdę wartościowe przesyłki – je też lepiej wysłać za pomocą sprawdzonej firmy kurierskiej. A jak sprawa wygląda z przesyłkami międzynarodowymi? One także wysyłane są najczęściej kurierem – to najtańsza i najszybsza opcja. A mówiąc o szybkości – kurierzy dysponują specjalnymi przesyłkami ekspresowymi, zatem jeśli zależy nam na naprawdę szybkiej dostawie, to lepiej jest zwrócić się o pomoc do firmy kurierskiej.

Kurier.. i co dalej, czyli o przygotowaniu paczki

No dobrze – wybraliśmy już kuriera i co dalej? Otóż musimy odpowiednio przygotować paczkę. Warto w tym miejscu szybko napomknąć, że wiedza, jak przygotować paczkę, przyda się także w przypadku wysyłki pocztą. A zatem – co należy zrobić? Na początek wybrać odpowiednią firmę. Odpowiednią, czyli taką która łączy w sobie dobrą cenę i korzystne warunki dostawy. Następnie trzeba zadbać o przedmiot, który oddajemy do wysyłki. Warto go owinąć w folię bąbelkową i włożyć do kartonu odpowiedniej wielkości, który następnie zakleimy. Pamiętajmy, aby nic nie pisać na kartonie! Trzeba także dokładnie określić, kiedy kurier ma odebrać od nas paczkę. Szanujmy przy tym jego pracę i swój czas i umawiajmy się na taki termin, w którym wymiana paczki przebiegnie bezproblemowo.

Zamówienie kuriera – jak wygląda?

Czy są jakieś specjalne informacje, które trzeba podać kurierowi? Oczywiście, że tak! Przede wszystkim jest to oczywiście kraj nadawcy i odbiorcy oraz dane obydwu tych osób. To rzecz dość oczywista. Ponadto trzeba określić ilość przesyłek oraz ich wagę, wymiary. Często konieczne jest także podanie zawartości paczki, rodzaju opakowania oraz preferowanego transportu. Oczywiście potrzebne będą także daty odbioru paczki i jej dostawy.

Ubezpieczenie – zawsze warto!

Na koniec warto powiedzieć kilka słów o ubezpieczeniu paczki. Wiele osób nie decyduje się na ten krok, wychodząc z założenia, że przecież firma odpowiada za wszystko. Otóż nie do końca tak jest. Czasami w grę wchodzą zdarzenia losowe, a ponadto w przypadku cennych przedmiotów trudno może nam być uzyskać odszkodowanie. Warto jeszcze dodać, że czasem sami źle zapakujemy przedmiot. A czy ktoś z nas naprawdę chce utracić bez sensu cenną rzecz? Zdecydowanie zatem lepiej jest zadbać o dobre ubezpieczenie, szczególnie właśni w przypadku większych albo bardziej kosztownych przesyłek. Chęć wykupienia ubezpieczenia zgłaszamy wcześniej firmie.

Klucz do osiągnięcia sukcesu na rynku Forex

0

Rynek walutowy Forex to rynek opierający się na inwestowaniu pomiędzy dwoma parami walutowymi. Nie da się zaprzeczyć, że inwestycje na parach walutowych są specyficzne. Dlatego trzeba poznać wszystkie szczegóły powiązane z działaniem Forexa. To dynamiczny rynek i zaznajomienie się z jego prawidłowościami może okazać się rzeczywiście kluczowe.

ZOBACZ TEŻ