Na czym polega obsługa prawna w przedsiębiorstwie?

0
Na czym polega obsługa prawna w przedsiębiorstwie?

Współpraca z kancelarią prawniczą to dobry sposób na prowadzenie działalności zgodnie z prawem, bez obaw o ewentualne kary finansowe. Wielu przedsiębiorców myśli jednak, że nie jest to tania i opłacalna inwestycja. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Co powinniśmy wiedzieć na ten temat?

Dlaczego obsługa prawna nie jest w Polsce tak popularna?

Rynek jest taki sam dla każdej firmy. Zasady rządzące biznesem dotyczą każdego przedsiębiorstwa, dlatego warto poznać je zanim nasza konkurencja postanowi wykorzystać naszą nieznajomość tych reguł. Wiadomo nie od dziś, że wielkie koncerny mają przewagę nad startującymi małymi firmami. Cieszą się nie tylko uznaniem i poważaniem w środowisko, ale i mają większe środki na różne działalności, w tym na obsługę prawną. Chociażby dlatego właśnie każda, nawet najmniejsza firma, powinna zdecydować się na taki ruch. Nie powinniśmy bowiem obawiać się, że taka współpraca będzie dużym obciążeniem dla budżetu firmy. Weźmy pod uwagę chociażby to, jakie kary możemy ponieść, gdy okaże się, że mamy uchybienia w dokumentacji. Dotyczy to także podpisanych umów, które zawierają punkty obciążające nas ogromnymi kosztami w przypadku ich zerwania. Takie zaniedbanie może postawić nasze przedsiębiorstwo nad przepaścią. Po co więc narażać się niepotrzebnie na tego rodzaju niebezpieczeństwa? Wsparcie profesjonalistów przy rozkręcaniu interesu jest nieocenione. Szczególnie, że współpracę z kancelarią prawną można traktować jak każdą inną relację biznesową. Partnerskie podejście obu stron przyniesie wymierne korzyści i pozwoli skupić się wyłącznie na dalszym rozwoju firmy.

Obsługa prawna – jakie korzyści płyną ze współpracy?

Jeśli znajdziemy kancelarię, która oferuje wsparcie biznesowe i ma doświadczenie w branży, to szybko odczujemy korzyści płynące z takiego rozwiązania. Przede wszystkim prawnicy sprawdzą, jak działa nasza firma. Przygotują audyt, który wykaże słabe strony naszego przedsiębiorstwa. Obsługa prawna to także wszelkie działania, które mają na celu poprawę funkcjonowania firmy. I nie chodzi tu tylko o prowadzenie i przechowywanie dokumentacji, czy ochronę danych osobowych. W ramach obsługi prawnej możemy liczyć także na pomoc w konstruowaniu umów. Dzięki temu unikniemy podpisywania kontraktów, które mogą zagrozić naszej firmie. Pod czujnym okiem prawnika nasza firma ma szansę rozwijać się we właściwym kierunku. Obsługa prawna jest oferowana przez wiele kancelarii. Jedną z nich znajdziesz tutaj http://www.kancelaria-ciesielski.pl. Przy wyborze kierujmy się chociażby doświadczeniem, czy rodzajem oferty. Nie bez znaczenia będzie też forma rozliczenia. Możemy zdecydować się na stawkę godzinową lub ryczałt za usługę prawną. Obsługa prawna firmy jest więc bardzo dobry rozwiązaniem. Dzięki dostosowaniu firmy do obowiązującego prawa możemy być spokojni i skupić się na innych kwestiach.

Zlecenia we Francji – pozyskanie odbiorców i dystrybutorów

0
Zlecenia we Francji - pozyskanie odbiorców i dystrybutorów

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że poszukiwanie odbiorców, jak i dystrybutorów w obcym państwie, na przykład we Francji, jest dość trudnym zadaniem. Co więcej, nieznajomość lub niewystarczająca wiedza z zakresu prawa i języka francuskiego mogą mieć poważne i niestety niezbyt miłe konsekwencje. Czy istnieje dobre rozwiązanie takiej kwestii? Tak. Poniżej wszystko wyjaśniamy, zachęcamy do lektury.

Dlaczego projekty domów tanich w budowie są tak popularne?

0
Dlaczego projekty domów tanich w budowie są tak popularne?

Kolekcja domów jednorodzinnych jest zróżnicowana. Dla wielu kupujących zasadniczym kryterium jest cena. Dlatego specjalnie dla nich powstały projekty małych i tanich domów. Ich budowa kosztuje w przybliżeniu tyle, co zakup mieszkania na rynku pierwotnym. Budując własny dom, mamy wpływ na jego wygląd, funkcjonalność i standard.

Dlaczego warto wybrać gotowe projekty małych domów?

Gotowe projekty małych domów są powszechnie dostępne. Znajdziemy je na portalach internetowych, stronach biur projektowych i gazetach specjalistycznych. Nie musimy umawiać się na spotkanie z architektem, aby wybrać odpowiedni projekt. Wystarczy, że spokojnie usiądziemy w domu, przeglądniemy dostępne projekty i przeanalizujemy swoje potrzeby. Oferta jest zróżnicowana. Dzięki temu wybierzemy funkcjonalny i tani dom. Zwykle wybierając gotowy projekt, możesz oglądnąć atrakcyjną wizualizację nieruchomości. Zobaczysz, jak będzie wyglądać dom zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Nie musisz analizować rysunku technicznego i na siłę sobie wszystkiego wyobrażać. Profesjonalny projektant zrobi to już za nas. Warto też wspomnieć, że gotowe projekty jest tańszy. Dlatego, jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, koniecznie zwróć na nie uwagę. W ich skład wchodzi pełna dokumentacja techniczna. Obejmuje projekt architektoniczny, konstrukcyjny, wewnętrznych instalacji wodno-kanalizacyjnej i gazowej, instalacji centralnego ogrzewania, wewnętrznych instalacji elektrycznych i odgromowej.

Jakie są zalety projekty domów z kosztorysem?

Jeśli wybierzesz projekt domu z kosztorysem, łatwiej będziesz mógł śledzić poszczególne etapy prac budowlany i koszty. Profesjonalny kosztorys zawiera listę prac, ilość i koszty materiałów budowlanych i remontowych. Znajdziesz też informację o wydatkach, związanych z robocizną. Dowiesz się również, ile czasu może zająć budowa. Dzięki niemu możesz łatwiej oszacować wydatki i rozporządzać budżetem. Jeśli ubiegasz się o kredyt hipoteczny, kosztorys jest niezbędny. Stanowi też podstawę do negocjacji z ekipą budowlaną. Ułatwia również wybór odpowiedniej oferty. Tutaj znajdziesz takie rozwiązania https://pracownia-projekty.dom.pl/male_domy.html. Może nas ochronić przed nieuczciwą firmą, która celowo zaniża koszty. Profesjonalny kosztorys obejmuje nawet niewielkie prace budowlane, planowany koszt i czas wykonania. W ten sposób możesz skuteczniej weryfikować działania fachowców. Możesz na bieżąco kontrolować, czy budowa przebiega zgodnie z harmonogramem. Jednocześnie pamiętaj, aby wziąć 5-10% margines błędu. Wtedy nic nas nie zaskoczy.

Jak wyglądają plany tanich i nowoczesnych domów?

Tanie i nowoczesne domy wyróżniają się nieskomplikowaną bryłą, pozbawioną zbędnych udziwnień. Architekci decydują się na dwuspadowy dach, który jest prosty w budowie i nie potrzebuje dużej obróbki. Dlatego koszty materiałów i robocizny nie są wygórowane. Zazwyczaj elewacja jest jasna. Jeśli chcemy, by wyróżniała się z tłumu, możesz wybrać kamienne lub drewniane elementy. W tanich i nowoczesnych domach występuje wyraźny podział na strefę dzienną i nocną. Wnętrza są przestronne, minimalistyczne i odpowiednio doświetlone. Jeśli chcesz obniżyć koszty, możesz zrezygnować z piwnicy, a zamiast garażu postawić wiatę.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na projekty domów parterowych?

Projekty domów parterowych mają kilka niekwestionowanych zalet. Przede wszystkim wiążą się z niższym kosztem budowy i użytkowania. Nie musisz tyle wydawać na stropy, ponieważ wystarczą lekkie, drewniane. W parterowym domu nie ma schodów, dlatego można oszczędzić sporo pieniędzy i przestrzeni. Parterowe domy wspaniale pasują do każdego otoczenia. Są płynnie połączone z ogrodem, sadem, podwórkiem. Dlatego możesz spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Takie domy wyróżniają się otwartą przestrzenią. Profesjonalny architekt może wyeliminować bariery architektoniczne i zadbać o wysoki komfort życia mieszkańców. Sprawdź tutaj kilka propozycji https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_parterowe.html. Parterowy dom jest idealny dla rodzin z dziećmi, osób starszych i niepełnosprawnych. Ważną zaletą jest dobra izolacja akustyczna. Pomieszczenia są oddalone od siebie w poziomie, a nie w pionie. Dzięki temu nie słyszymy hałasu dobiegającego z drugiego pokoju.

Jak zostać myśliwym? Egzaminy – krok po kroku

0
Jak zostać myśliwym

Marzysz o dołączeniu do braci łowieckiej? Legalne polowania muszą zostać podparte odpowiednimi uprawnieniami i pozwoleniem na broń. Egzaminy nie są łatwe i trzeba się do nich solidnie przyłożyć.

W dzisiejszym artykule zaprezentujemy –  Jak wygląda rekrutacja do Polskiego Związku Łowieckiego? Jak wyglądają testy łowieckie? Jak zostać myśliwym? Zapraszamy do lektury.

Jak zostać myśliwym? Podstawowe wymogi

Polski Związek Łowiecki zrzesza wszystkich myśliwych w całej Polsce. Obecnie jest ich około 135 tysięcy. Wszyscy są członkami lokalnych kół łowieckich, które są częścią PZŁ. Podstawowe wymogi jakie stawia się przed przyszłymi myśliwymi to:

 • Ukończony 18-sty rok życia;
 • Polskie obywatelstwo i możliwość korzystania ze wszystkich praw obywatelskich;
 • Kandydat nie może być karany za przestępstwa wymienione w prawie łowieckim;
 • Kandydat musi odbyć roczny staż w lokalnym kole łowieckim

Po odbyciu szkolenia-stażu możesz przystąpić do egzaminu łowieckiego. Organizowany jest on przez jednostkę zrzeszająca koła łowieckie, czyli PZŁ. Zaliczenie egzaminu jest podstawą do uzyskania uprawnień łowieckich, co czyni pełnoprawnym członkiem Polskiego Związku Łowieckiego.

Jak wygląda egzamin na myśliwego?

Egzaminy składają się z trzech etapów. Każdy z nich musi zostać zaliczony, aby móc uzyskać uprawnienia myśliwego. Po pozytywnym zaliczeniu egzaminów trzeba jeszcze uzyskać pozwolenie na broń. O tym w dalszej części artykułu.

 1. Test wiedzy

Arkusz składa się ze 100 pytań zamkniętych „ABCD”. Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa.

Jakich pytań możecie spodziewać się na egzaminie?

 • 30 pytań z zakresu bezpieczeństwa podczas polowania
 • 70 pytań z wiedzy ogólnej dotyczącej łowiectwa

„Przed egzaminem warto zajrzeć do opracowanych arkuszy wraz z odpowiedziami. Dzięki temu uzyskacie pełen obraz, tego jak wygląda egzamin w rzeczywistości” – zaznaczają specjaliści ze strony Odpowiedzi.com.pl.

 1. Egzamin ustny

Komisja egzaminacyjna może zadać dowolne pytania, które związane są z szeroko pojętym łowiectwem. Po rocznym stażu w kole łowieckim i kilkunastu godzinach nauki, nie będziesz miał żadnego problemu z zaliczeniem egzaminu ustnego.

 1. Egzamin strzelecki

Kim byłby myśliwy, który nie umie strzelać? Przez rok na stażu, nauczysz się nie tylko kultury łowieckiej, ale też strzelania do celu.

Jak wygląda egzamin strzelecki?

 • Strzelanie do rzutek – 10 prób. Cztery celne strzały dają zaliczenie.
 • Ruchoma makieta zająca – 10 prób. Cztery celne strzały dają zaliczenie.
 • Strzały do tarczy – 5 prób. Trzy celne strzały dają zaliczenie.

Negatywny wynik na dowolnym etapie zmusza nas do powtórzenia egzaminu w innym terminie.

Jak uzyskać pozwolenie na broń? To nie problemem dla myśliwego

Pozytywnie zaliczone egzamin na myśliwego uprawnia nas, do uzyskania pozwolenia na jedną sztukę broni myśliwskiej. Takie podanie należy złożyć w Wydziale Postępowań Administracyjnych, który znajduje się zazwyczaj w wojewódzkich komisariatach Policji.

Jakie dokumenty są potrzebne?

 • Certyfikat który poświadcza, że zdaliście test na myśliwego;
 • Dokumenty poświadczające stan zdrowia psychicznego;
 • Kserokopia dowodu osobistego (oryginał do wglądu)
 • Dwa zdjęcia 3cmx4cm

Oprócz tego musimy mieć ze sobą dwa inne dokumenty – dowody opłaty za decyzję administracyjną pozwalającą na wydanie broni palnej i zaświadczenie uprawniające nas do zakupu jednej sztuki broni palnej.

Ściany oporowe – Jak zabezpieczyć skarpy?

0
Ściany oporowe - Jak zabezpieczyć skarpy?

Realizując inwestycje związane z zabezpieczeniem skarp, jedną z ważniejszych decyzji, jaką przyjdzie nam podjąć, będzie wybór odpowiednich materiałów budowlanych. Musimy zdawać sobie sprawę, że nawet posiadając świetnie wykonany projekt budowlany nie mamy pewności, iż zrealizowana inwestycja będzie zgodna z zawartymi w dokumentacji technicznej rozwiązaniami konstrukcyjnymi.

Błędy i niedopatrzenia podczas wykonywania elementów konstrukcyjnych bezpośrednio na budowie, których nie wychwyci nawet doświadczony kierownik, mogą spowodować nieodwracalne skutki i narazić inwestorów na dodatkowe koszty związane z usuwaniem nieprawidłowości. Tym samym, musimy mieć pełne zaufanie zarówno do materiałów budowlanych, których używamy do realizacji naszej inwestycji, jak również do osób pracujących na budowie.

Jak zabezpieczyć skarpy ziemne?

Istnieje wiele możliwości zabezpieczania skarp ziemnych przed osuwaniem się. Wybór najwłaściwszego sposobu pozostaje oczywiście w gestii konstruktora, który przy współpracy z inwestorem wybiera rozwiązanie najlepsze zarówno pod względem finansowym, jak i czasowym.

Jednym z popularniejszych rozwiązań jest wykonanie zbrojonego muru oporowego. Wadą takiego rozwiązania, poza wysokim kosztem realizacji, jest również długi czas budowy, związany m.in z przygotowaniem głębokich wykopów pod fundamenty, wykonaniem odpowiedniego szalowania i zbrojenia, a także czasem przeznaczonym na wiązanie betonu. Jednym z pośrednich rozwiązań, jest stworzenie zabezpieczeń skarpy przy pomocy płyt betonowych lub ażurowych.

Niestety jest to sposób dość nietrwały i nie nadający się przy skarpach posiadających duże nachylenie. Uniwersalnym rozwiązaniem, zyskującym w ostatnim czasie dużą popularność zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku są prefabrykowane ściany oporowe.

Gdzie sprawdzą się prefabrykowane ściany oporowe?

Zarówno duże firmy budowlane, jak i prywatni inwestorzy coraz częściej rezygnują z wykonywania tradycyjnych konstrukcji oporowych. W ich miejsce wybierają betonowe, prefabrykowane ściany oporowe typu „L” lub „T”.  Każdy typ ściany oporowej występuje w kilku rozmiarach, dlatego też w niezwykle łatwy sposób można dostosować je do istniejących na terenie budowy warunków gruntowych.

Betonowe mury oporowe świetnie sprawdzą się jako zabezpieczenie skarp przy drogach i ciągach pieszych, wjazdach do garaży podziemnych czy tuneli. Można również wykorzystać je przy tworzeniu boksów na składowiskach materiałów sypkich. Odgrodzą w sposób bezpieczny i szczelny zgromadzone wewnątrz boksu kruszywo czy materiał bitumiczny. Prywatni inwestorzy również docenią korzyści gotowych ścian oporowych m.in. przy tworzeniu aranżacji ogrodowych lub zabezpieczeniu terenu działki budowlanej o dużym nachyleniu.

Dlaczego warto zdecydować się na gotowe ściany oporowe?

Dostępność, jak również stosunkowo niska cena decyduje o tym, że coraz częściej inwestorzy podczas zabezpieczania terenu decydują się na wybór gotowych rozwiązań budowlanych. Prefabrykowane ściany budowlane są świetnym rozwiązaniem, gdy zależy nam na czasie i precyzji wykonania.

Dzięki zastosowaniu tego typu elementów wiemy, że otrzymany i dostarczony na teren działki produkt, posiada odpowiednią jakość i wymaganą klasę wytrzymałościową. Mamy pewność, że każda ściana oporowa przeszła szczegółową kontrolę jakości i spełnia normy dopuszczające tego typu produkty do obrotu. Te zalety sprawiają, że gotowe mury oporowe stanowią dużą konkurencję dla tradycyjnych budowli oporowych, których kosztu i jakości wykonania nie można przewidzieć tak precyzyjnie, jak prefabrykowanych rozwiązań.

Źródło: http://mstal24.pl/

Zasilanie awaryjne biura – zabezpieczamy pracę na wypadek awarii!

0
Zasilanie awaryjne biura - zabezpieczamy pracę na wypadek awarii!

Awaria systemu zasilania może sprowadzić na nas niemałe problemy. Brak dostępu do źródła energii w biurze niesie za sobą poważne konsekwencje – nie tylko uniemożliwia dalszą pracę, ale może również zniweczyć efekty tego, co zostało już wykonane. W rezultacie pracownicy marnują czas, a nikt nie jest w stanie zająć się wykonywaniem swoich obowiązków. Usunięcie awarii zasilania musi potrwać – a nawet krótka przerwa w dostawie energii jest zjawiskiem niekorzystnym. Jeśli zaś przerwa ta spowodowana jest przyczynami zewnętrznymi, na które nie mamy wpływu – problem staje się znacznie poważniejszy.

To właśnie dlatego wiele biur posiada obecnie system zasilania awaryjnego, który w opisanych wyżej sytuacjach może stanowić źródło energii, co umożliwia utrzymanie ciągłości pracy i zażegnanie kryzysu. Dostęp do energii elektrycznej zapewniają urządzenia takie jak, na przykład, agregaty prądotwórcze Diesla.

Jak działa system zasilania awaryjnego w biurze?

Podstawą działania systemu zasilania awaryjnego są agregaty prądotwórcze diesla, lub też agregaty innego typu. Rolę agregatu może również pełnić akumulator. Urządzenia te włączone są w układ zasilania podstawowego, i w czasie, gdy zasilanie podstawowe działa tak, jak powinno – nie pełnią żadnej funkcji. System zasilania awaryjnego może być uruchamiany ręcznie, i takie rozwiązanie było często stosowane w tradycyjnych systemach. Te, które są najczęściej wykorzystywane dziś, mają dodatkowe udogodnienie – uruchamiają się automatycznie, wykrywając brak napięcia lub też jego spadek.

Po rozpoczęciu pracy, agregat prądotwórczy umożliwia utrzymanie ciągłości dostawy energii i gwarantuje możliwość stałej pracy, bez przerywania jej. Stabilna praca, bez nieplanowanych przerw, które wybijają osoby zatrudnione z rytmu wykonywania powierzonych im zadań – to cecha dobrego biura i efektywnej, przynoszącej zyski pracy.

Zasilanie awaryjne – jakie parametry są ważne?

Wybierając zasilacz, który zapewni zasilanie awaryjne, należy wziąć pod uwagę konkretne parametry – w przeciwnym wypadku, wybrane urządzenie nie będzie prawidłowo spełniało swojej funkcji. Szczególnie istotna jest moc zasilacza – nie jest dobrze, gdy jest ona zbyt duża, jednak również zbyt mała moc zasilacza jest niekorzystna, ponieważ spowoduje jego przeciążenie.

Kolejnym parametrem jest tak zwany „czas podtrzymania” – określa, jak długo zasilacz może działać, wykorzystując pełnię swoich możliwości. Warto zastanowić się, jak długo będziemy potrzebować awaryjnego zasilania – czy wystarczy, jeśli agregat prądotwórczy zapewni nam chwilę na zapisanie rozpoczętej pracy, czy jednak do jej sprawnego wykonywania potrzebujemy długiej i nieprzerwanej dostawy energii.

Poza dokładnym dopasowaniem zasilania do potrzeb konkretnego biura, ważny jest sterujący zasilaniem awaryjnym system. Można, co prawda, obyć się bez niego, jednak tego typu systemy mają wiele użytecznych funkcji. Można, na przykład, zadbać o szczególnie dokładną ochronę sprzętów i systemów kluczowych, odłączając od zasilania te, które w sytuacji awaryjnej nie są niezbędne. Ułatwia to również zarządzanie wszelkimi urządzeniami pracującymi w sieci, umożliwia monitorowanie ich stanu.

Agregaty prądotwórcze

Na rynku dostępne są bardzo różnorodne agregaty prądotwórcze. Do wyboru mamy te jedno- i trójfazowe, możemy także wybierać rodzaj silnika, obudowy, poziomem mocy. Niektóre nowoczesne agregaty z silnikiem diesla wyposażone są w szereg nowoczesnych rozwiązań, które znaczne usprawniają ich pracę. Wiele z nich ma funkcję automatycznego startu, niektóre zaś są wyposażone w licznik przepracowanych motogodzin. Możliwe jest również kupno agregatora ze zwiększonym zbiornikiem na paliwo – pozwoli to wydłużyć czas działania zasilania awaryjnego o kilka godzin.

Zasilanie awaryjne w biurze to z całą pewnością ważna i potrzebna inwestycja. Warto, przed zakupem, dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i oczekiwania wobec sprzętu – dzięki temu instalacja zostanie precyzyjnie dopasowana do potrzeb biura, w którym pracujemy.

Twoja wizja – nasza propozycja

0
Twoja wizja - nasza propozycja

Projektowanie logo to złożony i wielowymiarowy proces, który wymaga dokładnego zaplanowania poszczególnych etapów realizacji zlecenia. Aby uzyskany efekt był zadowalający, przygotowanie znaku firmowego powinno przebiegać w ścisłej kooperacji z klientem. Kreatywne podejście do wizji zleceniodawcy to podstawa udanej współpracy, a tym samym szansa zrealizowania spektakularnego projektu.

Czy można samodzielnie naprawić instalację gazową?

0
Czy można samodzielnie naprawić instalację gazową?

Choć kuchenki elektryczne, ceramiczne i indukcyjne, zyskują coraz większą popularność, to jednak nadal w wielu polskich domach króluje gotowanie na kuchenkach gazowych. Jest to przede wszystkim sposób tańszy – ceny gazu są sporo niższe niż ceny energii elektrycznej. Warto jednak pamiętać, że z gazem nie ma żartów, a samodzielne, nieudolne majsterkowanie przy instalacji gazowej może być bardzo niebezpieczne.

Zapewne wielu z nas zna kogoś, określanego mianem „złotej rączki” – wujka czy kolegę, który zna się na wszystkich naprawach i instalacjach domowych i zawsze chętnie pomoże, kiedy mamy jakiś problem w tej kwestii. O ile w wielu przypadkach taka pomoc jest niezwykle cenna, o tyle w przypadku instalacji gazowej powinniśmy raczej wstrzymać się przed takimi działaniami. Pamiętajmy, że gaz może być niebezpieczny – i to podwójnie. Po pierwsze, może wyrządzić krzywdę osobie, która nieumiejętnie zajmuje się instalacją – czyli właśnie owemu wujkowi czy koledze. Po drugie zaś, nieprawidłowo podłączona instalacja może zawieść nas później, w najmniej oczekiwanej chwili. W takim przypadku może być niebezpieczna dla nas i dla naszych bliskich. Nie warto więc ryzykować zdrowia dla oszczędności niewielkiej kwoty, jaką zapłacilibyśmy za profesjonalne usługi gazownicze.

Warto pamiętać, że do podłączenia lub naprawy instalacji gazowej powinniśmy zatrudnić osobę, posiadającą odpowiednie kwalifikacje. I tak, jeśli zaczniemy szukać – nawet w dużym mieście – okaże się, że jest niejeden gazownik w Warszawie – ale nie każdy z nich posiada odpowiednie uprawnienia. Usługi gazowe w Warszawie świadczone są przez wiele osób, warto jednak zatrudnić gazownika sprawdzonego i naprawdę profesjonalnego. Podobnie jest zresztą w innych miastach. Zatrudniając specjalistę, zapytajmy go o doświadczenie i posiadane uprawnienia. W ten sposób będziemy mogli być pewni, że nasza instalacja podłączona jest prawidłowo i bezpiecznie, a my możemy spać spokojnie, nie martwiąc się o zdrowie swoje i swoich najbliższych.

Audyty pracownicze – o czym powinieneś wiedzieć

0
Audyty pracownicze- o czym powinieneś wiedzieć

Audyt polega na weryfikacji, czy dany pracownik lub zarządca przestrzega w sposób bezsprzeczny umów wewnętrznych, które zostały przygotowane wewnątrz firmy, umów pracowniczych. Sprawdza się również przestrzeganie umów cywilnoprawnych.

Ceny transferowe – na granicy prawa

0
Ceny transferowe - na granicy prawa

Co mamy zrobić jako firma, kiedy kupujemy coś od innej firmy, która jest w jakiś sposób z nami powiązana? Otóż wówczas wchodzą w grę jedynie ceny transferowe. U niektórych budzą one zachwyt, u innych zaś grymas na twarzy – ceny transferowe mają dwa różne swoje oblicza.

ZOBACZ TEŻ