Zasilanie awaryjne biura – zabezpieczamy pracę na wypadek awarii!

0
Zasilanie awaryjne biura - zabezpieczamy pracę na wypadek awarii!

Awaria systemu zasilania może sprowadzić na nas niemałe problemy. Brak dostępu do źródła energii w biurze niesie za sobą poważne konsekwencje – nie tylko uniemożliwia dalszą pracę, ale może również zniweczyć efekty tego, co zostało już wykonane. W rezultacie pracownicy marnują czas, a nikt nie jest w stanie zająć się wykonywaniem swoich obowiązków. Usunięcie awarii zasilania musi potrwać – a nawet krótka przerwa w dostawie energii jest zjawiskiem niekorzystnym. Jeśli zaś przerwa ta spowodowana jest przyczynami zewnętrznymi, na które nie mamy wpływu – problem staje się znacznie poważniejszy.

To właśnie dlatego wiele biur posiada obecnie system zasilania awaryjnego, który w opisanych wyżej sytuacjach może stanowić źródło energii, co umożliwia utrzymanie ciągłości pracy i zażegnanie kryzysu. Dostęp do energii elektrycznej zapewniają urządzenia takie jak, na przykład, agregaty prądotwórcze Diesla.

Jak działa system zasilania awaryjnego w biurze?

Podstawą działania systemu zasilania awaryjnego są agregaty prądotwórcze diesla, lub też agregaty innego typu. Rolę agregatu może również pełnić akumulator. Urządzenia te włączone są w układ zasilania podstawowego, i w czasie, gdy zasilanie podstawowe działa tak, jak powinno – nie pełnią żadnej funkcji. System zasilania awaryjnego może być uruchamiany ręcznie, i takie rozwiązanie było często stosowane w tradycyjnych systemach. Te, które są najczęściej wykorzystywane dziś, mają dodatkowe udogodnienie – uruchamiają się automatycznie, wykrywając brak napięcia lub też jego spadek.

Po rozpoczęciu pracy, agregat prądotwórczy umożliwia utrzymanie ciągłości dostawy energii i gwarantuje możliwość stałej pracy, bez przerywania jej. Stabilna praca, bez nieplanowanych przerw, które wybijają osoby zatrudnione z rytmu wykonywania powierzonych im zadań – to cecha dobrego biura i efektywnej, przynoszącej zyski pracy.

Zasilanie awaryjne – jakie parametry są ważne?

Wybierając zasilacz, który zapewni zasilanie awaryjne, należy wziąć pod uwagę konkretne parametry – w przeciwnym wypadku, wybrane urządzenie nie będzie prawidłowo spełniało swojej funkcji. Szczególnie istotna jest moc zasilacza – nie jest dobrze, gdy jest ona zbyt duża, jednak również zbyt mała moc zasilacza jest niekorzystna, ponieważ spowoduje jego przeciążenie.

Kolejnym parametrem jest tak zwany „czas podtrzymania” – określa, jak długo zasilacz może działać, wykorzystując pełnię swoich możliwości. Warto zastanowić się, jak długo będziemy potrzebować awaryjnego zasilania – czy wystarczy, jeśli agregat prądotwórczy zapewni nam chwilę na zapisanie rozpoczętej pracy, czy jednak do jej sprawnego wykonywania potrzebujemy długiej i nieprzerwanej dostawy energii.

Poza dokładnym dopasowaniem zasilania do potrzeb konkretnego biura, ważny jest sterujący zasilaniem awaryjnym system. Można, co prawda, obyć się bez niego, jednak tego typu systemy mają wiele użytecznych funkcji. Można, na przykład, zadbać o szczególnie dokładną ochronę sprzętów i systemów kluczowych, odłączając od zasilania te, które w sytuacji awaryjnej nie są niezbędne. Ułatwia to również zarządzanie wszelkimi urządzeniami pracującymi w sieci, umożliwia monitorowanie ich stanu.

Agregaty prądotwórcze

Na rynku dostępne są bardzo różnorodne agregaty prądotwórcze. Do wyboru mamy te jedno- i trójfazowe, możemy także wybierać rodzaj silnika, obudowy, poziomem mocy. Niektóre nowoczesne agregaty z silnikiem diesla wyposażone są w szereg nowoczesnych rozwiązań, które znaczne usprawniają ich pracę. Wiele z nich ma funkcję automatycznego startu, niektóre zaś są wyposażone w licznik przepracowanych motogodzin. Możliwe jest również kupno agregatora ze zwiększonym zbiornikiem na paliwo – pozwoli to wydłużyć czas działania zasilania awaryjnego o kilka godzin.

Zasilanie awaryjne w biurze to z całą pewnością ważna i potrzebna inwestycja. Warto, przed zakupem, dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i oczekiwania wobec sprzętu – dzięki temu instalacja zostanie precyzyjnie dopasowana do potrzeb biura, w którym pracujemy.

Twoja wizja – nasza propozycja

0
Twoja wizja - nasza propozycja

Projektowanie logo to złożony i wielowymiarowy proces, który wymaga dokładnego zaplanowania poszczególnych etapów realizacji zlecenia. Aby uzyskany efekt był zadowalający, przygotowanie znaku firmowego powinno przebiegać w ścisłej kooperacji z klientem. Kreatywne podejście do wizji zleceniodawcy to podstawa udanej współpracy, a tym samym szansa zrealizowania spektakularnego projektu.

Czy można samodzielnie naprawić instalację gazową?

0
Czy można samodzielnie naprawić instalację gazową?

Choć kuchenki elektryczne, ceramiczne i indukcyjne, zyskują coraz większą popularność, to jednak nadal w wielu polskich domach króluje gotowanie na kuchenkach gazowych. Jest to przede wszystkim sposób tańszy – ceny gazu są sporo niższe niż ceny energii elektrycznej. Warto jednak pamiętać, że z gazem nie ma żartów, a samodzielne, nieudolne majsterkowanie przy instalacji gazowej może być bardzo niebezpieczne.

Zapewne wielu z nas zna kogoś, określanego mianem „złotej rączki” – wujka czy kolegę, który zna się na wszystkich naprawach i instalacjach domowych i zawsze chętnie pomoże, kiedy mamy jakiś problem w tej kwestii. O ile w wielu przypadkach taka pomoc jest niezwykle cenna, o tyle w przypadku instalacji gazowej powinniśmy raczej wstrzymać się przed takimi działaniami. Pamiętajmy, że gaz może być niebezpieczny – i to podwójnie. Po pierwsze, może wyrządzić krzywdę osobie, która nieumiejętnie zajmuje się instalacją – czyli właśnie owemu wujkowi czy koledze. Po drugie zaś, nieprawidłowo podłączona instalacja może zawieść nas później, w najmniej oczekiwanej chwili. W takim przypadku może być niebezpieczna dla nas i dla naszych bliskich. Nie warto więc ryzykować zdrowia dla oszczędności niewielkiej kwoty, jaką zapłacilibyśmy za profesjonalne usługi gazownicze.

Warto pamiętać, że do podłączenia lub naprawy instalacji gazowej powinniśmy zatrudnić osobę, posiadającą odpowiednie kwalifikacje. I tak, jeśli zaczniemy szukać – nawet w dużym mieście – okaże się, że jest niejeden gazownik w Warszawie – ale nie każdy z nich posiada odpowiednie uprawnienia. Usługi gazowe w Warszawie świadczone są przez wiele osób, warto jednak zatrudnić gazownika sprawdzonego i naprawdę profesjonalnego. Podobnie jest zresztą w innych miastach. Zatrudniając specjalistę, zapytajmy go o doświadczenie i posiadane uprawnienia. W ten sposób będziemy mogli być pewni, że nasza instalacja podłączona jest prawidłowo i bezpiecznie, a my możemy spać spokojnie, nie martwiąc się o zdrowie swoje i swoich najbliższych.

Audyty pracownicze – o czym powinieneś wiedzieć

0
Audyty pracownicze- o czym powinieneś wiedzieć

Audyt polega na weryfikacji, czy dany pracownik lub zarządca przestrzega w sposób bezsprzeczny umów wewnętrznych, które zostały przygotowane wewnątrz firmy, umów pracowniczych. Sprawdza się również przestrzeganie umów cywilnoprawnych.

Ceny transferowe – na granicy prawa

0
Ceny transferowe - na granicy prawa

Co mamy zrobić jako firma, kiedy kupujemy coś od innej firmy, która jest w jakiś sposób z nami powiązana? Otóż wówczas wchodzą w grę jedynie ceny transferowe. U niektórych budzą one zachwyt, u innych zaś grymas na twarzy – ceny transferowe mają dwa różne swoje oblicza.

Co jest ważne w centrum konferencyjnym

0
Co jest ważne w centrum konferencyjnym

Do takich miejsc jak centra konferencyjne człowiek udaje się w konkretnym celu. Tym celem jest rozwój osobisty i biznesowy, chęć zwiększenia swoich kompetencji, chęć stania się bardziej konkurencyjnym na rynku pracy lub lepszym w swoim biznesie.

Idealna strona internetowa

0
Idealna strona internetowa

Stonowana, a jednocześnie zniewalająca muzyka sącząca się dyskretnie z głośnika komputera, hipnotyzująca animacja zmuszająca do wpatrywania się w ekran, wreszcie tekst, który chwyta za serce i nieważne, czy za moment oczom klienta ukażą się bramy garażowe, karma dla pupila czy seksowna bielizna. Ważne, że przez krótką chwilę zatrzymał się w codziennym pędzie, bo przecież pierwsze wrażenie jest najważniejsze.

Kancelaria notarialna – sporządzanie dokumentów firmowych

0
Kancelaria notarialna - sporządzanie dokumentów firmowych

Prowadzenie niektórych form działalności gospodarczej opiera się na specyficznych aktach prawnych, które może sporządzać tylko kancelaria notarialna. Wszelkiego rodzaju spółki, gdzie większość ze zmian lub decyzji o profilu działalności wymaga zgłoszenia do właściwego organu sądowego, zwracają się do notariusza w celu przygotowania dokumentów.

IPC – komputery do zarządzania procesami przemysłowymi

0
IPC - komputery do zarządzania procesami przemysłowymi

IPC (Industrial PC) to specjalistyczny komputer do zastosowań przemysłowych. Urządzenia tego typu są w stanie zapewnić najlepszą wydajność oraz zwiększoną wytrzymałość, dzięki czemu doskonale nadają się do pracy w specyficznych warunkach. Czym charakteryzują się komputery do zastosowań w przemyśle?

Objaśniamy, czym jest pożyczka gotówkowa

0
Objaśniamy, czym jest pożyczka gotówkowa

Pożyczka gotówkowa funkcjonuje na świecie od dawna. Niegdyś była ona udzielana przez osoby prywatne. Dzisiaj, w dobie nowoczesnej bankowości, można ją otrzymać za pośrednictwem placówki bankowej lub platformy internetowej.

ZOBACZ TEŻ