Twoja wizja – nasza propozycja

0
Twoja wizja - nasza propozycja

Projektowanie logo to złożony i wielowymiarowy proces, który wymaga dokładnego zaplanowania poszczególnych etapów realizacji zlecenia. Aby uzyskany efekt był zadowalający, przygotowanie znaku firmowego powinno przebiegać w ścisłej kooperacji z klientem. Kreatywne podejście do wizji zleceniodawcy to podstawa udanej współpracy, a tym samym szansa zrealizowania spektakularnego projektu.

Czy można samodzielnie naprawić instalację gazową?

0
Czy można samodzielnie naprawić instalację gazową?

Choć kuchenki elektryczne, ceramiczne i indukcyjne, zyskują coraz większą popularność, to jednak nadal w wielu polskich domach króluje gotowanie na kuchenkach gazowych. Jest to przede wszystkim sposób tańszy – ceny gazu są sporo niższe niż ceny energii elektrycznej. Warto jednak pamiętać, że z gazem nie ma żartów, a samodzielne, nieudolne majsterkowanie przy instalacji gazowej może być bardzo niebezpieczne.

Zapewne wielu z nas zna kogoś, określanego mianem „złotej rączki” – wujka czy kolegę, który zna się na wszystkich naprawach i instalacjach domowych i zawsze chętnie pomoże, kiedy mamy jakiś problem w tej kwestii. O ile w wielu przypadkach taka pomoc jest niezwykle cenna, o tyle w przypadku instalacji gazowej powinniśmy raczej wstrzymać się przed takimi działaniami. Pamiętajmy, że gaz może być niebezpieczny – i to podwójnie. Po pierwsze, może wyrządzić krzywdę osobie, która nieumiejętnie zajmuje się instalacją – czyli właśnie owemu wujkowi czy koledze. Po drugie zaś, nieprawidłowo podłączona instalacja może zawieść nas później, w najmniej oczekiwanej chwili. W takim przypadku może być niebezpieczna dla nas i dla naszych bliskich. Nie warto więc ryzykować zdrowia dla oszczędności niewielkiej kwoty, jaką zapłacilibyśmy za profesjonalne usługi gazownicze.

Warto pamiętać, że do podłączenia lub naprawy instalacji gazowej powinniśmy zatrudnić osobę, posiadającą odpowiednie kwalifikacje. I tak, jeśli zaczniemy szukać – nawet w dużym mieście – okaże się, że jest niejeden gazownik w Warszawie – ale nie każdy z nich posiada odpowiednie uprawnienia. Usługi gazowe w Warszawie świadczone są przez wiele osób, warto jednak zatrudnić gazownika sprawdzonego i naprawdę profesjonalnego. Podobnie jest zresztą w innych miastach. Zatrudniając specjalistę, zapytajmy go o doświadczenie i posiadane uprawnienia. W ten sposób będziemy mogli być pewni, że nasza instalacja podłączona jest prawidłowo i bezpiecznie, a my możemy spać spokojnie, nie martwiąc się o zdrowie swoje i swoich najbliższych.

Audyty pracownicze – o czym powinieneś wiedzieć

0
Audyty pracownicze- o czym powinieneś wiedzieć

Audyt polega na weryfikacji, czy dany pracownik lub zarządca przestrzega w sposób bezsprzeczny umów wewnętrznych, które zostały przygotowane wewnątrz firmy, umów pracowniczych. Sprawdza się również przestrzeganie umów cywilnoprawnych.

Ceny transferowe – na granicy prawa

0
Ceny transferowe - na granicy prawa

Co mamy zrobić jako firma, kiedy kupujemy coś od innej firmy, która jest w jakiś sposób z nami powiązana? Otóż wówczas wchodzą w grę jedynie ceny transferowe. U niektórych budzą one zachwyt, u innych zaś grymas na twarzy – ceny transferowe mają dwa różne swoje oblicza.

Co jest ważne w centrum konferencyjnym

0
Co jest ważne w centrum konferencyjnym

Do takich miejsc jak centra konferencyjne człowiek udaje się w konkretnym celu. Tym celem jest rozwój osobisty i biznesowy, chęć zwiększenia swoich kompetencji, chęć stania się bardziej konkurencyjnym na rynku pracy lub lepszym w swoim biznesie.

Idealna strona internetowa

0
Idealna strona internetowa

Stonowana, a jednocześnie zniewalająca muzyka sącząca się dyskretnie z głośnika komputera, hipnotyzująca animacja zmuszająca do wpatrywania się w ekran, wreszcie tekst, który chwyta za serce i nieważne, czy za moment oczom klienta ukażą się bramy garażowe, karma dla pupila czy seksowna bielizna. Ważne, że przez krótką chwilę zatrzymał się w codziennym pędzie, bo przecież pierwsze wrażenie jest najważniejsze.

Kancelaria notarialna – sporządzanie dokumentów firmowych

0
Kancelaria notarialna - sporządzanie dokumentów firmowych

Prowadzenie niektórych form działalności gospodarczej opiera się na specyficznych aktach prawnych, które może sporządzać tylko kancelaria notarialna. Wszelkiego rodzaju spółki, gdzie większość ze zmian lub decyzji o profilu działalności wymaga zgłoszenia do właściwego organu sądowego, zwracają się do notariusza w celu przygotowania dokumentów.

IPC – komputery do zarządzania procesami przemysłowymi

0
IPC - komputery do zarządzania procesami przemysłowymi

IPC (Industrial PC) to specjalistyczny komputer do zastosowań przemysłowych. Urządzenia tego typu są w stanie zapewnić najlepszą wydajność oraz zwiększoną wytrzymałość, dzięki czemu doskonale nadają się do pracy w specyficznych warunkach. Czym charakteryzują się komputery do zastosowań w przemyśle?

Objaśniamy, czym jest pożyczka gotówkowa

0
Objaśniamy, czym jest pożyczka gotówkowa

Pożyczka gotówkowa funkcjonuje na świecie od dawna. Niegdyś była ona udzielana przez osoby prywatne. Dzisiaj, w dobie nowoczesnej bankowości, można ją otrzymać za pośrednictwem placówki bankowej lub platformy internetowej.

Prasa w klimacie PRL

0
Prasa w klimacie PRL

Pokolenie ludzi po 40. roku życia z sentymentem powraca do czasów PRL, kiedy zarobki przekraczały kilka tysięcy złotych, jednak w sklepach trudno było dostać podstawowe produkty. Ludziom żyło się momentami ciężko, jednak byli oni szczęśliwi, często współczesne życie porównują do swoich lat młodości. Obiady jedzono w barach mlecznych, żuło się gumy Donald, piło się oranżadę w szklanych butelkach i jeżdżono Fiatem 126p. Tak było w czasach PRL, do których dzisiaj możemy wracać dzięki ofercie prasowej. Wśród niej są Legendarne Auta PRL.

Jeżdżono nimi kiedyś, mówi się o nich dzisiaj

Trudno jest znaleźć osobę, która nie znałaby kultowego samochodu Fiata 126p. Mały Fiat to następca włoskiego Fiata 500, różnił się on od niego pojemnością silnika i mocą, a także wyglądem. Kiedy myślimy legendarne auta PRL, nasze pierwsze skojarzenia kierowane są na ten niezwykły pojazd, który stał się symbolem polskiej motoryzacji tamtych czasów. Zasłużyło nawet na podwójną premierę w 1972 roku – w salonie samochodowym w Turynie i na Placu Defilad w Warszawie. W 1981 roku wyprodukowano go w aż 1.000.000 egzemplarzy. Po upływie 12 lat na drogach było ich już 3 miliony!

Nikomu nie trzeba bliżej przedstawiać również Poloneza zaprojektowanego we włoskim studio Giugiaro. Cechował się wzmocnionymi drzwiami bocznymi, stylistyką nawiązywał do Renault i Volkswagena. Produkcję tego auta zaprzestano dopiero w 2002 roku, kiedy to z fabryki wyjechało ponad milion Polonezów.

Pierwszym polskim powojennym autem była Warszawa, dlatego należy o niej powiedzieć nieco więcej. Z taśmy produkcyjnej pierwszy egzemplarz zjechał dokładnie 6 listopada 1951 roku o godzinie 14.00. Pierwsze modyfikacje wprowadzono po 6 latach. Ogółem wyprodukowano ok. 250 tys. tych samochodów, natomiast produkcja trwała 22 lata. Zyskał uznanie wielu Polaków, w tym tych największych, zanim został papieżem, jeździł nim Karol Wojtyła.

Któż nie zna również polskiej Syreny? Legendarne auta PRL pozostały w pamięci wielu do dnia dzisiejszego, a młode pokolenia z fascynacją pytają o to, jak się wtedy jeździło po naszych drogach. Syrena to projekt Stanisława Łukaszewicza, powstała na przełomie 1953/1954. Nie każdy wie, że charakterystyczne drzwi tego samochodu nazywane były „do łapania drobiu”. Dlaczego? Ponieważ otwierały się inaczej – pod wiatr. Po 30 latach produkcji, w 1983 roku ostatnia Syrena zjechała z taśmy produkcyjnej.

Poznaj legendarne auta PRL

Jeszcze przez długie lata będzie wracać do czasów PRL-u, młode pokolenie wspominać będzie opowiadania rodziców i dziadków, przekazując swoim dzieciom ciekawostki dotyczące tych niezwykłych lat w Polsce. Aby przybliżyć tym, którzy nie mieli okazji być świadkami powstawania kultowych samochodów, stworzono niezwykłą kolekcję Legendarne Auta PRL. Każdy numer składa się z klocków COBI, z których samodzielnie zbudujemy najpopularniejsze pojazdy w tamtych czasach. Nie musisz używać kleju, nie musisz również malować samochodów. To kilka elementów, z których stworzysz gotowy pojazd w skali 1:35. Oprócz tego w numerze znajdziesz książeczkę z opisem samochodu – jego historię, parametry techniczne i ciekawostki. Kolekcja obejmuje m.in.: Melex 212, Polski Fiat 126p, Syrena 104, Warszawa M20, FSO Polonez 1500, Wartburg 353 i Trabant 601 Universal. Możesz kupić pojedyncze egzemplarze bądź zdecydować się na prenumeratę np. na stronie internetowej Kiosk Ruch.

Klimat PRL nadal jest obecny nie tylko w opowiadaniach pokolenia urodzonego w drugiej połowie XX wieku, ale też w pokoleniu młodszym. Cieszyć powinno zainteresowanie młodych ludzi tamtymi czasami. Życzymy sobie, aby pozostały w naszej pamięci na długo.

ZOBACZ TEŻ